Nowe wieloiskrowe cewki zapłonowe Delphi

08 lip 2019

Delphi Technologies wprowadziło na rynek dwie nowe cewki zapłonowe OE bazujące na sprawdzonej technologii wieloiskrowej. Wyprodukowano już ponad 14 milionów takich cewek, które montuje się w popularnych modelach samochodów marki Mercedes. Cewki wieloiskrowe Delphi dostępne są również na rynku części zamiennych.

– Udostępniając tę technologię na aftermarkecie, umożliwiamy warsztatom wykonywanie napraw układu zapłonu w konkurencyjnej cenie przy użyciu elementów gwarantowanej jakości. Warsztaty mają okazję do poszerzenia oferty, a przy tym mogą liczyć na to, że trafi do nich więcej samochodów o dużej wartości, które będą wymagały napraw w podobnym segmencie cenowym przez cały okres użytkowania – komentuje Jean-Francois Bouveyron, wiceprezes ds. rynku części zamiennych, EMEA.

Cewki zapłonowe OE Delphi Technologies montuje się w ponad 150 modelach samochodów marki Mercedes, m.in. A220, C180, C200, E200, GLA200 oraz Vito. Ostatnio wprowadzone pozycje poszerzają gamę cewek o 500 numerów części, obejmując prawie 9 tys. zastosowań (marka/model/silnik) i park 114 mln pojazdów, co oznacza ogromną kompleksowość oferty.

W technologii wieloiskrowego zapłonu Delphi Technologies początkowej iskrze towarzyszy kilka kolejnych, które zapalają mieszankę paliwowo-powietrzną w trudnych warunkach pracy spowodowanych wysokim poziomem recyrkulacji spalin i ubogimi mieszankami paliwowymi. Bardzo szybko występujące po sobie iskry zapewniają pożądaną synchronizację zapłonu. W silnikach GDi przekłada się to na optymalne spalanie, znaczne oszczędności paliwa (nawet 20%) i zmniejszoną emisję zanieczyszczeń w porównaniu z konkurencyjnymi czasowo sterowanymi układami zapłonu wieloiskrowego.

 

 

Zostaw Komentarz