Nowe wieloiskrowe cewki zapłonowe Delphi
Delphi Technologies wprowadziło na rynek dwie nowe cewki zapłonowe OE bazujące na sprawdzonej technologii wieloiskrowej. Wyprodukowano już ponad 14 milionów takich cewek, które montuje się w popularnych modelach samochodów marki Mercedes. Cewki wieloiskrowe Delphi dostępne są również na rynku części zamiennych.
– Udostępniając tę technologię na aftermarkecie, umożliwiamy warsztatom wykonywanie napraw układu zapłonu w konkurencyjnej cenie przy użyciu elementów gwarantowanej jakości. Warsztaty mają okazję do poszerzenia oferty, a przy tym mogą liczyć na to, że trafi do nich więcej samochodów o dużej wartości, które będą wymagały napraw w podobnym segmencie cenowym przez cały okres użytkowania – komentuje Jean-Francois Bouveyron, wiceprezes ds. rynku części zamiennych, EMEA.
Cewki zapłonowe OE Delphi Technologies montuje się w ponad 150 modelach samochodów marki Mercedes, m.in. A220, C180, C200, E200, GLA200 oraz Vito. Ostatnio wprowadzone pozycje poszerzają gamę cewek o 500 numerów części, obejmując prawie 9 tys. zastosowań (marka/model/silnik) i park 114 mln pojazdów, co oznacza ogromną kompleksowość oferty.
W technologii wieloiskrowego zapłonu Delphi Technologies początkowej iskrze towarzyszy kilka kolejnych, które zapalają mieszankę paliwowo-powietrzną w trudnych warunkach pracy spowodowanych wysokim poziomem recyrkulacji spalin i ubogimi mieszankami paliwowymi. Bardzo szybko występujące po sobie iskry zapewniają pożądaną synchronizację zapłonu. W silnikach GDi przekłada się to na optymalne spalanie, znaczne oszczędności paliwa (nawet 20%) i zmniejszoną emisję zanieczyszczeń w porównaniu z konkurencyjnymi czasowo sterowanymi układami zapłonu wieloiskrowego.