Kolejne zawory EGR od DENSO

26 sie 2019

DENSO rozszerzyło ofertę części do systemów sterowania silnikiem (EMS) o 8 nowych zaworów EGR, które mają łącznie 36 zastosowań i zastępują 20 numerów części OE.

Nowe zawory EGR mogą zostać zastosowanie w 1 mln pojazdów, głównie marek Toyota i Lexus. Informacje o nowych częściach są już dostępne w e-katalogu DENSO, a w katalogu TecDoc pojawią się we wrześniu 2019 roku. A oto przykładowe zastosowania tych zaworów:

Czystsze spaliny emitowane przez pojazd są w znacznym stopniu efektem skutecznej pracy zaworu EGR. Ma on za zadanie dodawać spalin do powietrza dolotowego, co pozwala zredukować w nim ilość tlenu i w konsekwencji zmniejszyć・prękość spalania. W efekcie zmniejsza się też temperatura spalania i produkowanych jest mniej szkodliwych tlenków azotu (NOx).

Zawór EGR dostosowuje ilość gazów wydechowych kierowanych z powrotem do kolektora dolotowego stosownie do warunków jazdy i stanu silnika. Kiedy silnik pracuje na biegu jałowym, następuje zamknięcie zaworu EGR i brak przepływu spalin. Zawór pozostaje zamknięty, dopóki silnik jest nierozgrzany i nieobciążony. Gdy obciążenie i temperatura zaczynają wzrastać, EGR otwiera się, a spaliny w odpowiedniej ilości dostają się do kolektora dolotowego. Dzięki zaworowi EGR za katalizatorem uzyskuje się czystsze spaliny, nawet podczas spalania ubogiej mieszanki

 

Zostaw Komentarz