Nowość Dayco – paski HK

10 cze 2017

Stale rosnące wymagania stawiane przez producentów silników sprawiają, że dostawcy rozmaitych komponentów wykorzystywanych w nowoczesnych jednostkach napędowych nieustannie pracują nad doskonaleniem swych wyrobów, m.in. sięgając po nowe materiały. Dobrym przykładem jest tu firma Dayco, która właśnie wprowadziła na rynek części zamiennych nowy rodzaj pasków rozrządu.

W paskach tych, oznaczonych symbolem HK, zastosowano otóż nową tkaninę na poszycie zębów. Ma ona w swym wątku włókna aradmidowe, które zapewniają wyższą odporność na zużycie i jednocześnie lepsze dostosowywanie się do geometrii zęba, nawet w przypadku szczególnie dużych obciążeń napędu. Od tkaniny wykorzystywanej w tzw. białych paskach Dayco różni się ona ciemniejszą barwą.

Obecnie gama pasków, w których oznaczeniu znajdują się litery HK, liczy sobie trzy artykuły, ale ma być stopniowo powiększana. Paski te oferowane są zarówno osobno, jak i zestawach zawierających również pompę wody. Dostarczane są w takich samych opakowaniach, jak paski typu HT.

Zostaw Komentarz