Nowości Delphi

23 lip 2017

Delphi Product & Service Solutions poszerzyło ofertę części zawieszenia i układu kierowniczego o 175 produktów mających ponad 1000 zastosowań. Obecnie asortyment elementów z tego segmentu obejmuje ponad 24 500 zastosowań i pokrywa ponad 90% europejskiego parku pojazdów. Jeszcze w tym roku firma Delphi planuje wprowadzić kolejnych 450 numerów części.

– Nowe części o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa przechodzą rygorystyczne testy kontroli. Wszystko po to, by upewnić się, że ich wytrzymałość dorównuje częściom OE. Proces ten trwa wiele miesięcy i nie przeprowadzamy go w pośpiechu – zapewnia Alex Ashmore, prezes Delphi Product & Service Solutions.

W przypadku każdej części układu kierowniczego inżynierowie Delphi prowadzą kontrolę wymiarów w celu zapewnienia zgodności geometrycznej z częściami OE, jak również ścisłą analizę składu chemicznego i właściwości mechanicznych użytych materiałów. Dla każdej z części przeprowadza się oddzielne testy w celu odtworzenia tych samych obciążeń, które będą oddziaływać na część w realnych warunkach drogowych.

Rygorystycznej kontroli podlegają również elementy zawieszenia. Przeprowadzamy próby zmęczeniowe symulujące prawdziwe warunki jazdy, testując część w tysiącach cykli do chwili wystąpienia awarii. I tak na przykład, w przypadku wahaczy sprawdzamy siły działające we wszystkich kierunkach jednocześnie w celu zasymulowania przechyłów bocznych, sił wynikających z przyspieszania i hamowania oraz ruchu góra-dół. Wahacze Delphi muszą działać i sprawować się równie dobrze co części OE – dodaje Alex Ashmore.

Wśród nowości są kluczowe części zawieszenia i układu kierowniczego, takie jak wahacze, drążki kierownicze, łączniki stabilizatora, tuleje metalowo-gumowe, sworznie wahaczy itp. Znajdują one ponad 1000 zastosowań w takich modelach jak: Citroen C4 Picasso II (2013>), Ford Transit (2012>), Hyundai i40 (2011>), Mini Cooper One (2010>), Peugeot 308 II (2014>), Range Rover Sport (2013>), Renault Clio (2012>), Vauxhall Mokka (2012>).

Listę ostatnich nowości w ofercie układu kierowniczego można znaleźć w TecDoc, gdzie Delphi jest certyfikowanym dostawcą danych „Klasy A”, jak również w internetowym katalogu Delphi.

 

 

 

Zostaw Komentarz