Nowy katalog filtrów Valeo

13 maj 2015

06052015-Nowy-katalog-filtrow-ValeoFirma Valeo opublikowała nowy katalog filtrów kabinowych oraz silnikowych. Oferta francuskiego producenta pokrywa 90% samochodów osobowych i dostawczych jeżdżących po polskich drogach. W przypadku filtrów oleju, pokrycie europejskiego parku pojazdów sięga aż 95 procent.

Katalog z pełną ofertą filtrów Valeo liczy 616 stron, na których szczegółowo opisane są referencje przeznaczone do 52 występujących w Europie marek samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Oprócz popularnych pojazdów są wśród nich również superauta, takie jak Ferrari czy Lotus, a także te niemal zapomniane – jak włoskie Innocenti i francuski Talbot, który zakończył produkcję samochodów w 1994 roku. W katalogu można znaleźć także produkty do aut zabytkowych, takich jak na przykład Saab 99 z 1967 roku.

Na pierwszych 350 stronach katalogu Valeo można znaleźć kompletną listę referencji filtrów, które można wyszukiwać według marki auta, modelu, roczniku, rodzaju jednostki napędowej i jej mocy. Możliwe jest także porównanie z numerami katalogowymi konkurencyjnych producentów. W drugiej części publikacji znajdują się zdjęcia poszczególnych filtrów wraz z ich dokładnymi wymiarami. W papierowym katalogu można znaleźć także kod QR, który – po zeskanowaniu smartfonem – przeniesie użytkownika do filmów z instrukcją montażu filtrów.

Przeglądając nowy katalog, warto zwrócić uwagę na rozbudowaną ofertę filtrów kabinowych, w której oprócz standardowych rozwiązań, znajdują się filtry z aktywnym węglem i polifenolem. Linia filtrów Valeo ClimFilter Supreme wyprodukowana została w unikatowej technologii opatentowanej przez Valeo. Niezależne testy przeprowadzone w warunkach naturalnych (pod patronatem francuskiego instytutu Reseau National de Surveillance Aerobiologique) wykazały, że takie filtry zatrzymują 95 proc. zanieczyszczeń, alergenów i bakterii.

Wszystkie kabinowe filtry Valeo dostępne w Polsce wytwarzane są w europejskich fabrykach francuskiego producenta. Ich jakość jest identyczna z tymi dostarczanymi producentom samochodów „na pierwszy montaż”, ponieważ powstają na tych samych taśmach produkcyjnych, z użyciem identycznych materiałów.

Katalog Filtrów Valeo obowiązuje w latach 2015-16 i zawiera opisy w języku polskim.

1 comments

Zostaw Komentarz