Katalog sprzęgieł Valeo

28 paź 2017

Wydany przez Valeo Service katalog „Sprzęgła 2017/2018” obejmuje ponad 3000 elementów przeniesienia napędu do samochodów osobowych i pojazdów dostawczych, w tym zestawy sprzęgłowe, dwumasowe koła zamachowe, łożyska oraz części montażowe.

Od Volkswagena Golfa I po najnowszy model Mercedesa klasy A lub Citroena DS3 – gama sprzęgieł i elementów z nimi związanych oferowanych przez Valeo Service obejmuje niemal cały europejski park samochodowego. Co roku jest przy tym powiększana o około 300 produktów. Znaleźć w niej można wszystkie innowacje technologiczne, takie jak dwumasowe koło zamachowe z wewnętrznym tłumieniem, łożyska CSC do sekwencyjnych skrzyń biegów, sprzęgła SAT (29 numerów katalogowych) czy zestawy wysokowydajnych sprzęgieł HEC (80 numerów katalogowych), które opracowano specjalnie dla rynku wtórnego. SAT (Self-Adjusting Technology) to rozwiązanie zapewniające samoregulację luzu sprzęgła, dzięki czemu pozostaje on niezmienny pomimo zużywania się taczy, natomiast HEC to połączenie usprawnionego docisku oraz niskościernego materiału tarczy. Oba sprawiają, że opór pedału sprzęgła jest taki sam w ciągu całego technicznego życia sprzęgła, jednocześnie ich montaż nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi.

W sekcji „Zastosowania” w katalogu czytelnie przestawiono, które referencje Valeo pasują do konkretnych wersji samochodów (wg silnika, skrzyni biegów i innych danych). Gamy produktów Valeo są identyfikowane za pomocą specjalnych piktogramów: tradycyjne zestawy dwuczęściowe, trzyczęściowe z mechanicznymi łożyskami, dwumasowe koła zamachowe i zestawy KIT4P, a także nowe trzyczęściowe zestawy z CSC, KIT4P z CSC oraz FullPACK DMF.

Rozwiązanie „wszystko w jednym” FullPACK DMF obejmuje dwumasowe koło zamachowe, tarczę sprzęgła, docisk i łożysko oporowe (mechaniczne lub hydrauliczne) w jednym pudełku, co gwarantuje, że wszystkie elementy do siebie pasują oraz sprawia, iż identyfikacja i dobór są znacznie łatwiejsze. Odnosząca sukcesy gama 60 zestawów szybko się rozrośnie, gdy w grudniu 2017 na rynek europejski wprowadzone zostanie 18 kolejnych.

Poza listą zastosowań katalog obejmuje kilka przydatnych sekcji pomagających w identyfikacji odpowiednich części i ich kombinacji: crossowanie numerów OE i Valeo, przewodnik nabywcy ze szczegółową charakterystyką techniczną, 45 stron wysokiej rozdzielczości zdjęć łożysk opoorowych od przodu i tyłu, pozwalających sprawdzić punkty mocowania i dokonać prawidłowego wyboru.

Elektroniczna wersja katalogu jest dostępna pod linkiem: https://valeoservice.cld.bz/Valeo-Transmission-Clutch-2017-2018-Catalogue-952099/1

 

Zostaw Komentarz