Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – trwają zapisy

15 gru 2015

5. Mistrzostwa Mechaników - Młody MechanikPrzed nami kolejna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów syntetycznych Mobil Delvac 1. Tradycyjnie już finał imprezy odbędzie się podczas poznańskich Targów Techniki Motoryzacyjnej, ale organizator zapowiada też kilka ważnych zmian, w tym powrót kategorii mechanik zawodowy, test próbny dla uczniów i nacisk na tematykę bezpieczeństwa.

Organizowany już po raz piaty przy udziale producenta olejów Mobil Delvac 1 konkurs wiedzy dla uczniów szkół technicznych oraz zawodowych, którzy kształcą się w zawodzie mechanika, elektromechanika lub technika pojazdów samochodowych, należy do największych tego typu imprez w naszym kraju. Już sam udział w rundzie finałowej oznacza zatem spory sukces na początku kariery zawodowej, a dla szkół stanowi potwierdzenie jakości kształcenia i wysokich kwalifikacji kadry nauczycielskiej.

Startująca właśnie edycja konkursu różni się nieco od poprzednich.Wprowadziliśmy kilka zmian, które gwarantują lepszy przebieg Mistrzostw. Wśród nich jest m.in. test próbny, składający się w 90 procentach z pytań zamkniętych i ograniczony do 45 minut, czy jeszcze bardziej zróżnicowane i emocjonujące konkurencje finałowe. Przygotujemy również dyplomy dla wszystkich szkół oraz nauczycieli – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland.

Ambasadorem 5. edycji Mistrzostw Mechaników została Fundacja Cooperatio, którą tworzy grono ekspertów, profesjonalistów, firm i organizacji, współpracujące na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i edukacji technicznej. – Systemy bezpieczeństwa są dzisiaj standardem w motoryzacji. Ich dobra diagnostyka i fachowa naprawa mają więc olbrzymie znaczenie. Dlatego bezpieczeństwo będzie ważnym tematem 5. edycji Mistrzostw, a uczestnicy mogą być pewni pytań związanych z tą tematyką – podkreśla Adrian Dekowski z V8 Team, organizator Mistrzostw.

Rejestracja 2-osobowych zespołów uczniowskich (szkoła może zgłosić kilka drużyn), które chcą wziąć udział w Mistrzostwach właśnie ruszyła. Na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl przyjmowane są też zgłoszenie indywidualne od mechaników zawodowych zamierzających wystartować w kategorii Najlepszy Mechanik Targów Techniki Motoryzacyjnej. W przyszłym roku na uczestników czekać zaś będą:

  • internetowy test próbny dla uczniów – 3 marca (czwartek);
  • eliminacje (test internetowy) – 10 marca (czwartek);
  • finał z udziałem 30 najlepszych drużyn uczniowskich – 31 marca (czwartek);
  • finał z udziałem mechaników zawodowych – 2 kwietnia (sobota),

Szczegóły poszczególnych etapów oraz regulamin zostaną opublikowane na stronie internetowej Mistrzostw.

W ubiegłym roku w Mistrzostwach wzięło udział ponad 500 zespołów uczniowskich z całego kraju. Z trzydziestu najlepszych ekip, wyłonionych podczas testu wiedzy Mobil Delvac 1, najlepszymi w konkurencjach praktycznych podczas Motor Show w Poznaniu okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. W tym roku organizatorzy liczą także na duże zainteresowanie ze strony szkół. – Zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania uczestnictwa zespołów uczniowskich w Mistrzostwach. Z doświadczenia wiemy, że wczesne zgłoszenie pozwala lepiej przygotować się do testu i finału – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland, partnera merytorycznego Mistrzostw.

 

Zostaw Komentarz