Okazja do kontroli zawieszenia

05 lip 2016

Stan zawieszenia ma olbrzymi wpływ nie tylko na komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy samochodem. Dlatego warto korzystać z każdej nadarzającej się okazji jego sprawdzenia. Na przykład takiej, jaka stwarza firma BILSTEIN.

Otóż BILSTEIIN sprowadził do Polski mobilny tester zawieszenia i w najbliższych dniach będą mogli z niego bezpłatnie skorzystać kierowcy w kilku miastach. Konkretnie zaś w Radzyniu (serwis Kris-Auto – 5 lipca),  Piasecznie (serwis Firststop – 6 lipca), Łodzi (serwis Auto France Prowit – 7 lipca), Olsztynie (serwis Maksyma Krzysztof Machnij – 8 lipca), Szczytnie (serwis Maxserwis MK Cars – 11 lipca), Warszawie (AP Serwis – Warszawa Targówek – 14 lipca) i Zielonce (serwis Maxseriwis – 15 lipca).

BILSTEIN2– Mobilny tester zawieszenia BILSTEIN to zespół urządzeń diagnostycznych, który przemierza całą Europę. W pierwszej połowie lipca, a więc na początku okresu wakacyjnego, przyjechał po raz pierwszy do Polski – mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR. – Skorzystać z niego mogą wszyscy właściciele samochodów osobowych. Po kontroli, która jest bezpłatna i niezobowiązująca, kierowca otrzymuje wydruk z opisem czy i ewentualnie co trzeba naprawić w zawieszeniu.

W ten sposób właściciel samochodu może więc uzyskać informacje o kondycji zawieszenia, w również amortyzatorów, które są jego bardzo ważnym elementem. Odpowiadają bowiem za zachowanie właściwego kontaktu kół z nawierzchnią drogi. Uszkodzenie amortyzatora nie tylko więc prowadzi do obniżenia komfortu podróżowania, ale także utrudnia utrzymanie toru jazdy. W praktyce przekłada się to m.in. na mniejszą stabilność samochodu, dłuższą drogę hamowania czy szybsze zużywanie się opon.

– Do uszkodzeń amortyzatorów najczęściej przyczyniają się sami kierowcy. Negatywny wpływ na nie mają na przykład gwałtowne podjazdy pod krawężnik, pokonywanie z nadmierną prędkością progów zwalniających, a także nieprawidłowe ciśnienie w oponach czy przeładowywanie bagażnika  – dodaje Andrzej Wojciech Buczek z IHR. – O zużyciu amortyzatora świadczą m.in. wycieki oleju, wibracje czy kołysanie nadwozia samochodu. Jednak użytkując na co dzień samochód stopniowo przyzwyczajamy się do tego i nie zauważamy znaczącej różnicy.

Zostaw Komentarz