Osiem rolek

09 paź 2017

Skracanie listy dostępnych pozycji w danym asortymencie przy pozostawieniu niezmienionej liczby referencji, słowem projektowanie bardziej uniwersalnych elementów, to trend korzystny zarówno dla warsztatów jak i dystrybutorów części, bowiem zapewnia znacznie prostszą logistykę i łatwiejszy dobór elementów. Dobrym przykładem jest napinacz paska klinowego.

Wymiana całego zestawu napinacza jest dla mechanika pracochłonnym zajęciem, a przez to kosztowna dla właściciela samochodu. Nad znalezieniem rozwiązania, które temu zaradzi, pracowali inżynierowie SKF. W efekcie kompletny zestaw napinacza zastąpiono jedną rolką napędową.

W miejsce oferowanych do tej pory 53 napinaczy dostępnych jest teraz 8 rolek napędowych SKF, co jednak w dalszym ciągu zapewnia pokrycie parku samochodów użytkowanych w Europie. Już w samym procesie dystrybucji części oznacza to optymalizację stanów magazynowych. Z kolei mechanik, może wykorzystać zaoszczędzony czas pracy na realizację kolejnego zlecenia. Również dla właściciela pojazdu oznacza to krótszy okres oczekiwania na naprawę samochodu i niższe koszty części oraz usługi.

 

Zostaw Komentarz