OSRAM przejął Ring Automotive

04 cze 2019

Spółka OSRAM przejęła firmę Ring Automotive, producenta oświetlenia, akcesoriów i elektroniki samochodowej dostarczającego produkty na motoryzacyjny rynek wtórny.

W 2018 r. brytyjska firma Ring Automotive, zatrudniająca 160 pracowników, osiągnęła przychód w wysokości 46,1 mln funtów. W maju 2019 przejęła ją spółka OSRAM (na co zgodę wyrazić musiał brytyjski urząd antymonopolowy BCM), co ma jej pozwolić znacznie poszerzyć ofertę i zwiększyć sprzedaż produktów dla sektora motoryzacyjnego, zwłaszcza jeśli chodzi o elektronikę i akcesoria samochodowe.

– Oprócz rozbudowy portfela części zamiennych, przejęcie Ring Automotive umożliwi nam wykorzystanie dodatkowego potencjału sprzedaży i poszerzenie naszych kompetencji. Pragniemy skorzystać z dodatkowego dostępu do klientów i rynku, a także z synergii ofert produktowych i kanałów dystrybucji – powiedział Hans-Joachim Schwabe, dyrektor generalny OSRAM Automotive.

Obie firmy postrzegają transakcję jako szansę na udaną współpracę w Europie. Dzięki niej każde z przedsiębiorstw może skorzystać z mocnych stron partnera i uzupełnić je własnymi atutami.

I tak OSRAM wzmocni swoją działalność na rynku wtórnym i zaoferuje klientom dostęp do szerszego asortymentu, który stanowi uzupełnienie oferty niemieckiego producenta. Ring Automotive, jako firmą mającą bardzo duże doświadczenie na europejskim rynku wtórnym, z portfolio daleko wykraczającym daleko poza standardowe oświetlenie samochodowe, liczy z kolei na dostęp do rynku amerykańskiego za pośrednictwem kanałów OSRAM Sylvania oraz nowe możliwości sprzedażowe w Europie i na całym świecie, dzięki zróżnicowanej strategii niemieckiej spółki. Przejęcie przez OSRAM firmy Ring Automotive przyspieszy też jej rozwój brytyjskiego przedsiębiorstwa oraz pozwoli mu szybciej wdrażać liczne innowacje produktowe, co z kolei umożliwi utrzymanie tendencji wzrostowej tej marki.

George Skalski, dyrektor zarządzający Ring Automotive, postrzega rozpoczęcie współpracy jako kamień milowy w 45-letniej historii firmy: – Bycie częścią rodziny OSRAM otwiera przed nami niesamowite możliwości dalszej, globalnej ekspansji. Synergie są ogromne i pomogą nam wspólnie kontynuować wdrażanie naszych innowacji. W przyszłości nasi klienci będą czerpać korzyści z wieloletniego doświadczenia obu firm. 

 

 

Zostaw Komentarz