Pacol w ofercie Inter Cars

20 lut 2018

Pacol to marka części karoseryjnych do samochodów ciężarowych, której wyłącznym dystrybutorem jest Inter Cars. Poza podstawowymi elementami, takimi jak zderzaki, błotniki, stopnie kabiny czy atrapy, marka Pacol oferuje również osłony przeciwsłoneczne, klamki, podnośniki szyb, wsporniki oraz zestawy montażowe i zaślepki.

O jakości elementów karoseryjnych decyduje wiele czynników. Poza podstawowymi, takimi jak wymiary, kolor czy estetyka wykonania, bardzo istotne są też parametry, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Zaliczyć do nich można ciężar produktu, który świadczy o ilości użytego materiału, a tym samym również o wytrzymałości. Oczywiście olbrzymie znaczenie ma także sam proces produkcji oraz jakość i odpowiednie proporcje użytych surowców, gdyż elementy karoserii muszą charakteryzować się optymalną sztywnością. Zbyt mała elastyczność prowadzi do ich pękania, w szczególności w okresie zimowym. Z kolei zbyt duża skutkować może pojawianiem się stałych odkształceń w okresie letnim, kiedy temperatura jest wysoka.

Jak zapewnia dystrybutor, elementy marki Pacol wytwarzane są przy użyciu najnowszych technologii i wysokiej jakości materiałów. Podobnie jak w przypadku czołowych producentów premium, stosowane są materiały takie jak PP (polipropylen) czy SMC (Sheet Moulding Compound). Podstawową zaletą części Pacol, docenianą przez klientów, jest bardzo korzystny współczynnik jakości do ceny.

W ostatnim czasie wprowadziliśmy też wiele korzystnych zmian w sposobie pakowania, aby elementy karoserii, mimo swoich gabarytów powodujących trudności logistyczne, docierały do naszych klientów w idealnym stanie. Nieustannie pracujemy nad ofertą Pacol, żeby zapewnić możliwość kompleksowej obsługi naszych klientów w segmencie części karoseryjnych do pojazdów ciężarowych – mówi Anna Górnicka, specjalista ds. produktu Inter Cars.

W ostatnim roku do oferty Inter Cars  wprowadzonych zostało około 300 nowych indeksów. Były to głównie najbardziej popularne elementy do najnowszych pojazdów serii EURO 6.

Zostaw Komentarz