Philips X-tremeUltinon LED
już w komplecie

26 wrz 2017

Philips wprowadził na rynek retrofity LED żarówek halogenowych H7. Tym samym gama produktów Philips X-tremeUltinon jest już kompletna i można nimi zastąpić żarówki H4, H7 oraz H8/H11/H16.

Retrofit to określenie części zamiennej mogącej zastąpić oryginalne wyposażenie samochodu, ale do konstrukcji której wykorzystano technologie nowocześniejsze niż użyte w oryginale. Rolą retrofitu jest unowocześnienie już istniejącego auta. W przypadku Philips X-tremeUltinon LED sprawdzona technologia diod LUXEON współpracuje teraz z optyką reflektora halogenowego. Rozwiązanie o nazwie SafeBeam, opracowane przez firmę Philips, umożliwia prawidłowe, równomierne rozsyłanie światła wytwarzanego przez lampy X-tremeUltinon LED, które są zamontowane w reflektorach zamiast żarówek H4 lub H7. Silniejszy strumień białego światła zwiększa kontrast oświetlonych obiektów i poprawia widoczność. Kierowca ma więcej czasu na reakcję, przez co prowadzenie samochodu staje się bezpieczniejsze i bardziej efektywne.
Temperatura barwowa 6500K, określana jako „arktycznie biała”, sprawia także, że samochód zyskuje stylowy, nowoczesny, a nawet luksusowy wygląd.

Nowe lampy X-tremeUltinon LED zapewniają potężne i jasne oświetlenie oraz precyzyjne parametry wiązki światła w połączeniu z nowoczesnym stylem. Ponieważ gama obejmuje nie tylko lampy do reflektorów przednich, ale także lampy do świateł pozycyjnych, stop, kierunkowskazów, a nawet podświetlenia tablicy rejestracyjnej, możliwa jest teraz modernizacja całego samochodu wykorzystywanego w sporcie – mówi Steven Zimmer, wiceprezes Aftermarket, Lumileds.

Trzeba tu podkreślić, że źródła światła LED typu retrofit przeznaczone są wyłącznie do użytku poza drogami publicznymi, np. podczas rajdów i wyścigów. Montowanie ich w pojazdach poruszających się w normalnym ruchu jest niezgodne z przepisami.

Zostaw Komentarz