„Pierwszopomocni na drodze”
ze wsparciem IC

17 kw. 2018

Grupa Inter Cars została jednym z partnerów akcji „Pierwszopomocni na drodze” – projektu mającego na celu promocję bezpiecznej i efektywnej jazdy wśród kierowców zawodowych.

„Pierwszopomocni na drodze” to cykl szkoleń, seminariów, konferencji i spotkań branżowych na terenie całego kraju, m.in. w Centrum Szkoleniowym w Zakroczymiu oraz w jednej z filii Q-Service Truck, a także na wybranych Miejscach Obsługi Pasażerów (MOP). Od kwietnia aż do listopada Grupa ANG wspólnie z partnerami akcji, m.in. z Inter Cars, zamierza prowadzić aktywną edukację ukierunkowaną na profesjonalistów z branży transportowej i logistycznej, głównie kierowców firm transportowych, logistyków i menagerów.

W trakcie całej akcji organizatorzy planują przeszkolić ponad 300 kierowców z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a najlepszym z nich chcieliby zaproponować głębszą współpracę, celem której byłoby stworzenie pierwszej w kraju grupy kierowców ratowników, zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym. Narzędziem umożliwiającym kompleksowe szkolenia będzie najnowszy pojazd wyposażony w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Akcja uświadamiająca jest potrzebna, gdyż według rankingu European Transport Safety Council na polskich drogach ginie najwięcej osób w Europie. W 2016 roku śmierć na skutek wypadków komunikacyjnych poniosły aż 3026 osoby, a straty spowodowane wypadkami wyniosły 110 milionów zł dziennie.

Przez Inter Cars współorganizowane będą w ramach akcji „Pierwszopomocni na drodze” dwa wydarzenia. Pierwsze to zaplanowany na 18 maja event Safety Day w Centrum Szkoleniowym w Zakroczymiu, drugie to spotkanie w warsztacie Q-Service Truck w dniu 7 września. Inter Cars wspierać będzie ponadto akcję na każdym jej etapie i we wszystkich pozostałych lokalizacjach, aktywnie uczestniczyć będzie też we wszystkich szkoleniach mających odbyć się na MOP-ach. Pierwsze z nich przeprowadzone zostanie 22 czerwca na MOP III Brwinów, cała akcja zakończy się ostatniego dnia wakacji w tym samym miejscu.

Pełny harmonogram szkoleń w Miejscach Obsługi Pasażerów (MOP):

  • 22 czerwca    – MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)
  • 29 czerwca    – MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
  •  6 lipca           – MOP III Oleśnica Mała A4 (kierunek Wrocław)
  • 13 lipca          – MOP III Oleśnica Mała A4 (kierunek Wrocław)
  • 20 lipca         – MOP II Rudka A4 (kierunek Kraków)
  • 27 lipca         – MOP II Rudka A4 (kierunek Kraków)
  •  3 sierpnia    – MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
  • 10 sierpnia   – MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)
  • 24 sierpnia  – MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)
  • 31 sierpnia   – MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)

Zostaw Komentarz