Pilkington Automotive Poland
z nagrodą Moto Idea 2016

10 Maj 2016
Nagrody Moto Idea 201 6- czwarty od lewej Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland. Fot.Marek Darnikowski
Nagrody Moto Idea 201 6- czwarty od lewej Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland. Fot.Marek Darnikowski

Pilkington Automotive Poland, producent szyb samochodowych dla czołowych światowych marek, otrzymał nagrodę  Srebrna Moto Idea  w kategorii The Leader of The Future. Wyróżnienie przyznano w uznaniu najnowocześniejszych rozwiązań, wdrażanych przez firmę.

W połowie kwietnia we Wrocławiu odbyła się 7. konferencja Moto Idea, skupiająca przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego. Podczas spotkania tradycyjnie nagrodzono najlepsze przedsiębiorstwa, przyznając prestiżowe wyróżnienia w kategoriach: Market Leader w dziedzinie pojazdów osobowych oraz silników, Market Leader w kategorii obejmującej pozostałych producentów pojazdów, Top Supplier oraz The Leader of The Future. W tej ostatniej nagradzane są podmioty i przedsięwzięcia, które bezpośrednio wpływają na przyszłość i rozwój sektora motoryzacyjnego w Polsce.

W tegorocznej edycji Srebrną Moto Ideę w kategorii The Leader of The Future otrzymał Pilkington Automotive Poland. W ubiegłym roku spółka, należąca do japońskiego koncernu NSG Group, ukończyła jedną z największych inwestycji zagranicznych ostatnich lat w Polsce – budowę fabryki szyb samochodowych w Chmielowie.

– Skuteczne konkurowanie na globalnym rynku wymaga dziś od nas stosowania najbardziej innowacyjnych technologii i nowoczesnych metod  zarządzania – powiedział Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland. – Wyróżnienie przyznane przez Kapitułę Konkursu Moto Idea jest ukoronowaniem dotychczasowych naszych działań. Jesteśmy przekonani, że nasza aktywność i zrealizowane inwestycje pozytywnie wpłyną na sektor motoryzacyjny i rozwój gospodarczy regionu”.

Technologie innowacyjne na światową skalę

Pilkington Automotive Poland jest właścicielem dwóch nowoczesnych zakładów produkcyjnych – fabryki w Sandomierzu oraz fabryki w Chmielowie (gm. Nowa Dęba). Powstają w nich szyby hartowane i laminowane, przednie, boczne tylne i dachowe, przeznaczone dla największych producentów samochodów na świecie, a także szyby do samochodów ciężarowych. Firma dostarcza również inne innowacyjne produkty szklane i zintegrowane rozwiązania. Jest jednocześnie jednym z największych pracodawców w regionie. Obecnie zatrudnia ponad 2000 pracowników, a ok. 500 osób znalazło zatrudnienie w firmach współpracujących.

Moto Idea dla najlepszych

Odbywająca się od siedmiu lat konferencja Moto Idea to jedno z z największych spotkań branży automotive w Polsce. Biorą w nim udział przedstawiciele kadry zarządzającej firm produkcyjnych sektora motoryzacyjnego oraz branż takich jak: robotyka, przemysł ciężki, przetwórstwo i wytwarzanie tworzyw sztucznych, firmy certyfikujące, kancelarie prawne, środowiska naukowe i akademickie. Od 2010 roku nagrody Moto Idea przyznawane są przedsiębiorstwom wyróżniającym się na polskim rynku. Kandydaci nominowani do konkursu zapraszani są do udziału na podstawie opinii wydanej przez Kapitułę Konkursu, złożoną z przedstawicieli branży.

 

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz