Pilkington w Inter Cars

06 lis 2017

Oferta Inter Cars poszerzona została o szyby samochodowe firmy Pilkington. Oznaczone są one znakiem klasyfikującym „Q”, co oznacza, że elementy te mają status części oryginalnych.

Pilkington to firma z długą historią, której początki sięgają 1826 roku. Przedsiębiorstwo założone zostało przez rodziny Pilkington i Greenall w angielskim Lancashire. Po roku 1895, kiedy firmę opuścił ostatni członek rodziny Greenall, firma przyjęła nazwę Pilkington Brothers.

Prawdziwym przełomem w rozwoju marki stało się uruchomienie w 1959 roku produkcji szkła nowatorską metodą „float”, polegającą na wylewaniu szkła do specjalnych wanien wypełnionych rozgrzaną, płynną cyną. Szkło zastyga, zanim metal zmieni stan skupienia na stały. W ten sposób uzyskuje się idealnie równe tafle jednakowej grubości na całej powierzchni. Dziś technologię tę wykorzystują wszyscy producenci szkła.

Obecnie Pilkington produkuje swoje wyroby 40 fabrykach zlokalizowanych w 29 krajach, a roczne obroty firmy ze sprzedaży na ponad 130 rynkach sięgają ponad 5 miliardów dolarów. Swą działalność w Polsce Pilkington rozpoczął w roku 1993 inwestując w hutę szkła w Sandomierzu. Kolejny zakład powstał w Chmielowie i jest to obecnie jedna z największych i najbardziej zaawansowanych inwestycji Grupy na świecie. Na terenie naszego kraju działa również kilka fabryk przetwórstwa szkła na potrzeby budownictwa. Pilkington działa bowiem w trzech segmentach, wytwarzając szkło samochodowe, budowlane oraz szkło specjalne przeznaczone do produkcji ekranów.

Pilkington Automotive produkuje szyby samochodowe na pierwszy montaż (OEM), dostarczając je większości producentów pojazdów na całym świecie. Znaczna ich część jest produkowana w zakładach w Sandomierzu i w Chmielowie k. Tarnobrzega. Łącznie w Polsce wytwarzane są trzy miliony szyb czołowych rocznie. Część z nich będzie trafiać na rynek części zamiennych za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej Inter Cars.

Zostaw Komentarz