Pneumatyczna oferta

10 gru 2017

Na polskich drogach przybywa nowych i używanych samochodów z zawieszeniem pneumatycznym. Dzięki ofercie marki BILSTEIN ich właściciele zyskują dostęp do zamienników o jakości elementów montowanych fabrycznie.

W latach 90. XX wieku BILSTEIN wraz z firmą Mercedes–Benz opracował zawieszenie oparte na miechach powietrznych. Początkowo trafiło ono do Mercedesa klasy S (W220), z czasem zawieszenie pneumatyczne zaczęli stosować również producenci aut takich marek jak BMW, Jaguar czy LandRover. Również w przypadku tych pojazdów w pracach przy zawieszeniu brali udział inżynierowie pracujący dla marki BILSTEIN.

– BILSTEIN dostarcza swoje produkty zarówno na pierwszy montaż, jak i aftermarket. Niezależnie od przeznaczenia zawsze są to identyczne rozwiązania pod względem użytych materiałów oraz jakości wykonaniamówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce. – Podobnie jest z elementami zawieszenia pneumatycznego, w naszej ofercie dostępne są miechy powietrzne z oznaczeniem BILSTEIN B3 oraz kompletne moduły BILSTEIN B4. Wybierając je mechanik zyskuje pewność, że będą idealnie pasować w miejsce zużytych części”.

Katalog elementów zawieszenia pneumatycznego marki BILSTEIN oferowanych na rynku wtórnym jest sukcesywnie rozszerzany. Tylko w tym roku trafiło do niego ponad sto pozycji, między innymi do Mercedesa klasy E oraz, po raz pierwszy, do modeli koncernu Volkswagen: Audi A8 i Q7, Porsche Cayenne, Volkswagenów Phaeton i Touareg. W gamie elementów pneumatyki są także kompresory.

W Polsce popularność samochodów z zawieszeniem pneumatycznym rośnie przede wszystkim za sprawą prywatnego importu używanych pojazdów. Wbrew pozorom ich serwisowanie nie oznacza dla nowego właściciela zbyt dużych kosztów. BILSTEIN niezmiennie zapewnia dostępność wszystkich referencji bez względu na rok produkcji samochodu. O wiele większym wyzwaniem jest znalezienie warsztatu dysponującego odpowiednią wiedzą i narzędziami.

– Nasz dział sprzedaży odnotowuje coraz większe zainteresowanie niezależnych warsztatów ofertą elementów zawieszenia pneumatycznego. Nie zawsze jednak dochodzi do sfinalizowania zakupu, mechanicy najczęściej tłumaczą się brakiem doświadczenia w ich wymianie – dodaje Andrzej Wojciech Buczek. – Wbrew pozorom nie jest to specjalnie trudne zadanie, wystarczy jedynie ściśle stosować się do wskazówek podanych w instrukcji montażu. Naturalnie zapewniamy też pełne wsparcie techniczne, w tym szkolenia, których ukończenie pozwala na szybkie poszerzenie gamy usług świadczonych przez warsztat. To cenna możliwość, bo już niedługo zapotrzebowanie na serwisowanie zawieszenia pneumatycznego wzrośnie, gdyż na to rozwiązanie decydują się również producenci samochodów z popularnych segmentów.

 

 

Zostaw Komentarz