Pod jedną marką

01 Cze 2017

Asortyment produktów oferowanych przez grupę Schaeffler pod marką INA został poszerzony i obejmuje teraz: napęd paska i łańcucha rozrządu, napęd osprzętu, pompy wody oraz inteligentne systemy chłodzenia i sterowanie zaworów.

Aby zapewnić szeroką ofertę, nieustannie dostosowujemy nasze portfolio do potrzeb rynku i staramy się, aby oferowane przez nas produkty były idealnym rozwiązaniem dla naszych klientów. W zakresie systemów silnika zapewniamy dostępność części do czterech najważniejszych obszarów, oferując te produkty pod jedną marką – mówi dr Robert Felger, wiceprezes Schaeffler Automotive Aftermarket.

Redukcja zużycia paliwa i obniżenie emisji CO2, przy jednoczesnym zapewnieniu niezmniejszonej dynamiki jazdy – to najważniejsze cele, do realizacji których dążą producenci pojazdów. Drogą do ich osiągnięcia jest m.in. downsizing silników oraz rozwój rozwiązań hybrydowych. To z kolei sprawia, że na niezależnym rynku motoryzacyjnym pojawiają się nowe wyzwania. Obsługa samochodów staje się coraz bardziej skomplikowana i wymaga specjalistycznych rozwiązań. Wymaganiom tym odpowiada oferta marki INA, na którą składają się technologicznie zaawansowane produkty – elementy wszystkich najważniejszych systemów silnika – napędu rozrządu, napędu osprzętu łącznie z systemem chłodzenia, a także układu sterowania zaworów.

Skuteczna redukcja drgań

W grupie napędu pomocniczego Schaeffler oferuje na niezależnym rynku kompleksową ofertę części dostępnych zarówno pojedynczo, jak również w zestawach nazywanych INA KIT. Oferta ta obejmuje między innymi zestaw INA FEAD KIT, przygotowany specjalnie do wymiany elementów napędu osprzętu. – Dzięki naszemu ponad 40-letniemu doświadczeniu na rynku części zamiennych potrafimy profesjonalnie przygotować odpowiednie zestawy naprawcze. Dzięki temu warsztatowcy nie muszą już poświęcać czasu na poszukiwanie pasujących do siebie elementów. Nasze zestawy zawierają bowiem wszystkie części niezbędne do naprawy – tłumaczy Robert Felger.

Elementami zestawu są: pasek wielorowkowy, rolki napinające oraz prowadzące, a także wszystkie niezbędne części dodatkowe. W zależności od pojazdu i obciążenia, zestaw naprawczy może zawierać wolne koło pasowe alternatora (OAP), tłumik drgań skrętnych (TVD) lub pompę wody. Wszystkie produkty, jak np. nowy pasek, dostępne są także pojedynczo z gwarancją jakości produktów oferowanych na pierwszy montaż.

Warto przypomnieć, że Schaeffler jako jedyny dostawca oferuje koło pasowe z innowacyjnym tłumikiem drgań, w konstrukcji którego wykorzystano rozwiązania spotykane w kołach dwumasowych. Chroni on alternator przed drganiami wału korbowego, a także sprawia, że napęd pasowy pracuje płynniej i ciszej, co przekłada się również na dłuższą żywotność paska osprzętu.

Sterowanie zaworami

Schaeffler to jeden z największych producentów systemów i elementów napędu układu rozrządu. Stale aktualizowana oferta obejmuje części i zestawy napędu pasowego i łańcuchowego oraz systemu sterowania zaworów. Jednocześnie Schaeffler zapewnia kompleksową ofertę dla niezależnego rynku części zamiennych.

Asortyment regulatorów zmiennych faz wałka rozrządu obejmuje zarówno hydrauliczne, jak i elektryczne regulatory oraz zawory sterujące. W skład oferty wchodzą także popychacze oraz belki z hydraulicznym kompensatorem luzu, dźwigienki jednostronne, dźwigienki dwustronne oraz trawersy rolkowe. Nowością są zestawy INA KIT z wałkami rozrządu oraz INA KIT z regulatorami zmiennych faz wałka rozrządu.

Innowacyjne pompy

Sposobów na obniżenie zużycia paliwa oraz emisji CO2 szuka się również w układach termicznych. INA oferuje rozwiązanie „chłodzenie na żądanie”, czyli sterowanie przepływem ciepła w pojeździe w sposób wymuszony. Jest to możliwe dzięki stworzonemu i produkowanemu przez Schaeffler modułowi regulacji temperatury (TMM), który dostępny jest wyłącznie na niezależnym rynku części zamiennych.

Moduł wykorzystuje obrotowe zawory w celu precyzyjnej regulacji temperatury w układzie napędowym. W ten sposób można szybko uzyskać optymalną temperaturę w aż trzech dodatkowo regulowanych obiegach chłodzenia, takich jak olej w automatycznej skrzyni biegów, olej w silniku oraz w turbosprężarce.

TMM steruje temperaturą jednostki napędowej od momentu przekręcenia kluczyka. W rezultacie znacznemu skróceniu ulega czas rozgrzewania się silnika, co obniża zużycie paliwa i emisję CO2 nawet o 4 procent.

Moduł regulacji temperatury jest dostępny razem z pompą wody i wszystkimi elementami niezbędnymi do montażu. To kompleksowe rozwiązanie znajduje zastosowanie w ponad 1,5 miliona pojazdów grupy VW na całym świecie.

Dodatkowo oferta produktowa obejmuje mechaniczne, sterowane podciśnieniowo i elektryczne pompy wody oraz wszystkie niezbędne elementy montażowe. Oprócz pomp wody w skład zestawów INA KIT wchodzą rolki napinające i prowadzące oraz paski osprzętu wraz z niezbędnymi elementami montażowymi, takimi jak śruby, nakrętki oraz uszczelki.

 

 

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz