Polski zakład UFI Filters

18 gru 2018

 

UFI Filters zainaugurował działalność nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Opolu. Dzięki niemu firma będzie mogła podwoić swoje światowe moce produkcyjne w dziedzinie wymienników ciepła.

 

Zakład, zajmujący początkowo 6 tys. m² powierzchni i zapewniający wydajność produkcji na poziomie miliona części rocznie, do 2023 roku zostanie rozbudowany do 12 tys. m² i potroi moce produkcyjne. W pełni zintegrowane, zaawansowane procesy technologiczne umożliwią produkcję chłodnic oleju silnikowego, oleju przekładniowego i innych rodzajów chłodnic wodnych, a także szerszej gamy produktów, w tym wymienników ciepła do pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Łączna wartość inwestycji wyniesie 42 mln zł (ok. 10 mln euro) i przyniesie 250 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych pięciu lat. Zakład jest pierwszą fabryką UFI zajmującą się produkcją wymienników ciepła, zlokalizowaną poza Chinami. Jej dogodne położenie w pobliżu fabryki filtrów UFI w czeskiej Ostrawie pozwoli na wymianę usług w czasie krótszym niż dwie godziny.

– W ostatnich latach wymienniki ciepła do silników, skrzyń biegów i inne chłodnice wodne były dla firmy UFI ważnym obszarem wzrostu produkcji oryginalnego wyposażenia oraz znaczącym uzupełnieniem naszej działalności w dziedzinie technologii filtracji. Staramy się jeszcze skuteczniej obsługiwać naszych klientów na poziomie lokalnym. Dzięki otwarciu tego kluczowego zakładu w Polsce możemy zaspokoić potrzeby wszystkich głównych producentów samochodów w Europie i skrócić czas dostawy – mówi Giorgio Girondi, prezes UFI Filters Group.

Zaawansowane technologicznie wymienniki ciepła, które UFI ma produkować w nowym zakładzie w Opolu, znajdą wielorakie zastosowanie, przeznaczone bowiem będą do samochodów osobowych i ciężarowych, ciągników i sprzętu budowlanego (drogowego i terenowego), pojazdów hybrydowych, w pełni elektrycznych oraz wyposażonych w ogniwa paliwowe. Będą to zarówno wymienniki ciepła do silników, jak i skrzyń biegów, chłodnic paliwa i układów kierowniczych. Niedawno do oferty firmy UFI dodano również schładzacze i chłodnice baterii. Nowy zakład będzie stosował najnowsze technologie lutowania i testowania próżniowego, które zapewniają najwyższą czystość, wytrzymałość i niezawodność produktów.

– Jako ekspert w dziedzinie innowacji i integracji systemów, firma UFI nieustannie wprowadza na rynek nowe systemy zarządzania termicznego, które mogą zarówno chłodzić jak i ogrzewać dowolne płyny samochodowe. Łącząc tę fachową wiedzę z dodatkowymi mocami produkcyjnymi dostępnymi obecnie w Opolu, możemy przewidywać zarówno zmieniające się wymagania związane z wymiennikami ciepła do przyszłych układów napędowych, jak i zaspokoić rosnące zapotrzebowanie w Europie. W kolejnych latach rozpoczniemy też w Opolu produkcję filtrów, aby spełnić rosnące potrzeby naszych klientów – zapewnia prezes Girondi.

Zakład w Opolu będzie również pełnić funkcję magazynu na rynku części zamiennych i wkrótce, zgodnie z europejskimi planami, stanie się centralnym ośrodkiem firmy, umacniając pozycję Grupy UFI jako kluczowego gracza na rynku.

 

Zostaw Komentarz