Powlekane tarcze hamulcowe od Delphi

03 kw. 2017

Najnowsze w pełni powlekane tarcze hamulcowe Delphi zapewniają lepszą ochronę antykorozyjną, ładniej się prezentują, a jednocześnie od razu są gotowe do montażu.

Delphi Product and Service Solutions rozszerzyło linię w pełni powlekanych tarcz hamulcowych. Antykorozyjna powłoka nowych tarcz wykorzystuje formułę płatków cynku, która zapewnia wydłużoną ochronę przed korozją. Sprawia także, że tarcze lepiej się prezentują. Ponadto nie wymagają one odtłuszczania, możliwy jest więc ich szybszy i łatwiejszy montaż, co pozwala warsztatom skrócić czas wykonywania usługi.

Nowe tarcze produkujemy według tych samych precyzyjnych specyfikacji, które stosujemy w przypadku naszych pozostałych linii tarcz hamulcowych. Jednak to powłoka ma tutaj największe znaczenie – wyjaśnia Katrina Hales, dyrektor w Delphi Product and Service Solutions. – Otóż tarcze pokrywane są równomiernie przyjazną dla środowiska, srebrną powłoką Geomet powstającą na bazie wody i łusek cynku. Powlekamy nią wszystkie powierzchnię tarczy, w tym kołnierz, krawędź zewnętrzną, kanały wewnętrzne i powierzchnię tarcia. Zmniejsza to podatność na korozję całej tarczy w przeciwieństwie do odpowiedników zanurzanych w oleju lub powlekanych częściowo.

Dzięki odporności na działanie soli sięgającej 240 godzin, powłoka na tarczach hamulcowych Delphi utrzymuje się dłużej. W przypadku większości tarcz malowanych częściowo wartość ta wynosi mniej niż 100 godzin.

Tarcze Delphi mają dla mechaników dodatkową zaletę – można je użyć od razu po wyjęciu z opakowania, gdyż nie zachodzi potrzeba ich odtłuszczania. Tym samym ich montaż jest czystszy i szybszy. Kolejną zaletą trwałej powłoki Geomet jest to, iż powierzchnia przylegania do piasty nie koroduje, dzięki czemu tarczę można później łatwo zdemontować z piasty.

– Mając ponad 80 lat doświadczenia w dziedzinie układów hamulcowych, firma Delphi rozumie te technologie i służy swą wiedzą warsztatom, oszczędzając im znaczną część pracy, skracając czas potrzebny na wykonanie usługi, a także oferując niedrogie rozwiązanie – dodaje Katrina Hales. – Kiedy kluczem do świadczenia wysokiej jakości usług w zakresie układu hamulcowego jest szybka wymiana i zgodność ze standardami OE, Delphi stanowi oczywisty wybór. Dzięki naszym powlekanym tarczom, montaż staje się łatwiejszy, a na dodatek mechanicy mogą montować tarcze bezpośrednio po ich rozpakowaniu. Tarcze hamulcowe Delphi zostały stworzone tak, by spełniać identyczne parametry jak tarcze produkowane na pierwszy montaż OE. Mechanicy mogą skupić się na swojej pracy, nie wspominając o zadowolonym kliencie, którego samochód zyskuje estetycznie wyglądający i wysokiej jakości układ hamowania. Taki klient na pewno nie złoży reklamacji.

Dodać należy, ze powlekane tarcze Delphi wykonywane są z żeliwa o wysokiej zawartości węgla. Wiele z nich ma kanały kierunkowe, nawiercenia i śruby mocujące, identycznie jak w przypadku produktów OE. Na gamę składa się 1700 numerów katalogowych, gwarantujących 92% pokrycie europejskiego parku samochodowego. W ciągu kolejnych 12 miesięcy Delphi zamierza jeszcze powiększyć ofertę tarcz powlekanych, jednocześnie proponując pełną gamę zwykłych tarcz hamulcowych.

Zostaw Komentarz