ProfiAuto – ambitne plany

26 mar 2019

ProfiAuto chwali się dynamicznym rozwojem sieci i bardzo dobrymi wynikami finansowymi, a także deklaruje ambitne plany na kolejne kwartały. W najbliższych miesiącach przewidywana jest ekspansja projektu ProfiAuto Serwis, spektakularne eventy, inwestycje w nowoczesne technologie oraz wprowadzenie narzędzi dających partnerom solidne podstawy do dalszego rozwoju biznesowego.

Rok 2018 był dla ProfiAuto niezwykle udany – zapewniają przedstawiciele sieci. Świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia, ale przede wszystkim dane – duży wzrost przychodów, poszerzenie zasięgu na rynkach lokalnych i za granicą oraz zwiększenie liczby partnerów (m.in. w ramach projektu ProfiAuto Serwis, obejmującego już 1800 serwisów samochodowych). Biznesowe podsumowania pierwszego kwartału 2019 również wypadają bardzo pozytywnie. Kolejne miesiące bieżącego roku wypełnione zaś będą nowymi inicjatywami.

– Wspólnym mianownikiem dla podejmowanych przez nas działań jest rozwój partnerów biznesowych, których przyzwyczailiśmy do tego, że stawiamy na pionierskie w branży, odważne projekty. Najbliższe miesiące będą intensywne – zapowiada Michał Tochowicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju marki ProfiAuto.

Rozwój sieci

Tegoroczną nowością przygotowaną z myślą o partnerskich warsztatach jest m.in. cykl regionalnych spotkań z właścicielami ProfiAuto Serwisów. Cztery uroczyste konferencje połączone z bankietami zaplanowano na jesień 2019 roku. Będą one okazją do zacieśnienia relacji w obrębie sieci, rozmowy o jej rozwoju, planach, a także wyróżnienia najaktywniejszych członków projektu warsztatowego. Jak podkreślają przedstawiciele ProfiAuto – kontakt z właścicielami serwisów i budowanie wiedzy na temat ich potrzeb jest jednym z tegorocznych priorytetów.

Przedstawiciele sieci testują Car Scanner, czyli skaner warsztatowy służący do tworzenia cyfrowej dokumentacji pojazdu w czasie krótszym niż dwie minuty. System, oparty o najnowsze rozwiązania informatyczne i sztuczną inteligencję, zajmuje się weryfikacją stanu karoserii oraz wnętrza pojazdu przed przyjęciem go do serwisu. Pierwsze testy wypadły bardzo dobrze, oprogramowanie może wywołać prawdziwą rewolucję w obsłudze klienta warsztatowego. O jego zaletach przekonali się już wybrani przedstawiciele ProfiAuto Serwis.

Targi z atrakcjami

Na najnowsze rozwiązania informatyczne ProfiAuto postawi również w trakcie ważnych tegorocznych wydarzeń targowych – Poznań Motor Show oraz ProfiAuto Show. Podczas tych imprez zaprezentowany zostanie wirtualny warsztat idealny. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w branży, dzięki któremu będzie można zobaczyć jak wygląda modelowy ProfiAuto Serwis. Posłużą do tego dedykowane gogle VR, system śledzenia ruchu i gestów użytkownika, a także oprogramowanie wizualizacyjne oraz analityczne. Projekt ten będzie rozwijany i przystosowywany przez ProfiAuto m.in. do celów szkoleniowych oraz specjalistycznych prezentacji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

Organizatorzy targów ProfiAuto Show zapowiadają, że impreza będzie miała przede wszystkim walor merytoryczny, czego najlepszym przykładem ma być Strefa Warsztatowa. Na odwiedzających czerwcowe targi czeka też najnowsza oferta najważniejszych producentów oraz spektakularne atrakcje. Ubiegłoroczne targi odwiedziło 40 000 gości, w tym rekordowa liczba 10 000 mechaników. Nadchodząca 16. odsłona ProfiAuto Show organizowana jest z myślą o pobiciu tego wyniku.

Nowe odsłony PitStop oraz ProfiRacing Cup

Silnych emocji mogą się także spodziewać uczestnicy tegorocznego cyklu ProfiRacing Cup – unikatowego w branży motoryzacyjnej projektu, łączącego aktywne przekazywanie wiedzy merytorycznej z zastrzykiem potężnej dawki adrenaliny i niezapomnianymi wrażeniami na torze wyścigowym. Podczas trzeciej edycji ProfiRacing Cup mechanicy dowiedzą się, jak efektywnie zarządzać warsztatem oraz jak rozwinąć kompetencje w zakresie obsługi klienta. Wśród nowości znajdą się m.in. kurs driftu dla przedstawicieli ProfiAuto Serwis pod okiem najlepszych instruktorów, jazda samochodem o dwóch przodach oraz wirtualna rzeczywistość. Ambasadorem wydarzenia jest Maciej Wisławski.

Rok 2019 to także kolejna edycja akcji ProfiAuto PitStop, podczas której każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Na 2019 rok zaplanowano ponad 80 PitStopów, gdzie dokonywana będzie weryfikacja podzespołów wpływających na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Eksperci ProfiAuto, przedstawiciele kilkuset warsztatów ProfiAuto Serwis oraz partnerzy wydarzenia spotkają się po raz kolejny z kilkoma tysiącami kierowców w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Szkolenia i badania

Nowością w sieci ProfiAuto, skierowaną do szefów firm partnerskich, jest rozbudowany program podnoszenia kwalifikacji i inwestowania w wiedzę. Wystartował on pod nazwą „Akademia Zarządzania ProfiAuto”. Cykl szkoleń dotyczy czterech kluczowych dziedzin: marketingu, sprzedaży, finansów firmy oraz efektywności osobistej i organizacji pracy. Dzięki przystępnej formie uczestnicy uzupełnią swoje miękkie oraz twarde kompetencje, a także otrzymają indeksy i materiały przydatne dla usprawnienia codziennej pracy w kluczowych obszarach.

W 2019 roku ProfiAuto zaprezentuje również wyniki zleconych przez sieć zewnętrznych badań dotyczących serwisów niezależnych oraz potrzeb klientów warsztatów samochodowych. Będą one unikalnym i istotnym źródłem wiedzy, pozwalającym na planowanie kolejnych działań zarówno przez sieć, jak i poszczególne warsztaty. Kolejnym działaniem podporządkowanym temu celowi są audyty partnerskich warsztatów. Sieć zamierza zbadać poziom ich aktualnego rozwoju. Będzie to okazja m.in. do dokonania przez warsztaty samooceny, nakreślenia planów na przyszłość i dalszych działań rozwojowych.

– Planując kluczowe aktywności na 2019 rok braliśmy pod uwagę przede wszystkim specyfikę działania naszych partnerów i ich potrzeby. Wzmacniamy ich w strategicznych obszarach, proponując nowoczesne rozwiązania prorozwojowe. ProfiAuto cały czas dynamicznie się rozwija, zwiększając liczbę partnerskich serwisów i bardzo ważne jest, że towarzyszy temu także wzrost jakościowej, technologicznej i biznesowej siły sieci – podsumowuje Michał Tochowicz.

 

 

Zostaw Komentarz