ProfiAuto Show z licznymi atrakcjami

12 maj 2015

ProfiAuto_Show_logoGłośno, kolorowo i dynamicznie – tak ma być w centrum Katowic 23 i 24 maja podczas dwunastej edycji targów ProfiAuto Show. Koncerty, zawody tuningowe i car audio, pokazy stuntu motocyklowego oraz supermoto, wyścigi modeli samochodów spalinowych, prezentacja Monster Truck, symulatory dachowania i jazdy, pokazy dronów oraz wyjątkowe zawody FMX – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na ten majowy weekend.

Doroczne święto miłośników motoryzacji w Katowicach tym razem zaplanowano na 23 i 24 maja. To już dwunasta edycja targów ProfiAuto Show, a pierwsza – której część wystawiennicza odbędzie się  w nowym, Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Sporo atrakcji zaplanowano również na Placu Honorowym przed Spodkiem, a w sobotni wieczór także w Spodku, w ramach towarzyszącej targom imprezy ProfiAuto FMX & Music Show.

ProfiAuto_Show_2014Targowa część ProfiAuto Show 2015, zlokalizowana w MCK to przede wszystkim stoiska i atrakcje przygotowane przez największe polskie i światowe marki z branży motoryzacyjnej. Pojawi się ich w Katowicach ponad 140, a będą wśród nich zarówno producenci części, akcesoriów, jak i wyposażenia warsztatowego. Na wielu stoiskach zaplanowano atrakcje – m.in. pokazy tańca, pokazy barmańskie, konkursy z nagrodami i prezentacje najnowszych rozwiązań technicznych. Międzynarodowe Centrum Kongresowe zapełni się także specjalistami z branży motoryzacyjnej, którzy będą uczestniczyć w szkoleniach towarzyszących targom.

Plac Honorowy przed Spodkiem stanie się strefą dla miłośników mocnych wrażeń. Będą oni mogli posłuchać dynamicznej muzyki i obejrzeć m.in. pokazy stuntu motocyklowego, car audio, Monster Truck oraz supermoto. Będzie również okazja obejrzeć zmagania w ramach zawodów db Drag Racing, wyścigów modeli samochodów spalinowych czy konkursu na najsympatyczniejszą hostessę targów. W strefie „Bezpiecznie na drodze” stworzonej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach będzie można natomiast skorzystać z atrakcji takich jak m.in. symulator dachowania, symulatory jazdy, miasteczko ruchu drogowego i rowerowy tor przeszkód.

FMX Show logoW sobotni wieczór Spodek stanie się areną rywalizacji dla jednych z najlepszych polskich  i zagranicznych zawodników FMX, którzy zmierzą się ze sobą w ramach towarzyszącej targom, dodatkowo biletowanej, imprezy ProfiAuto FMX & Music Show. We wnętrzu hali zamiast typowych dla takich zawodów ton ziemi, pojawią się jednak m.in. stalowe rampy, które umożliwią zawodnikom wyjątkowe skoki synchroniczne. Organizatorzy przewidzieli, że w momentach kulminacyjnych w powietrzu będzie znajdować się jednocześnie aż 6 motocykli.

fot. Jacek Woźniak - https://facebook.com/JacekWPhotoNa liście startowej znaleźli się m.in. Mistrz Polski Artur Puzio, Tobias Finck z Niemiec, Ilkka Salo z Finlandii, Zdenek Fusek z Czech, Ales Rozman ze Słowenii oraz rosyjski team Adrenaline Rush. Ich starcie będzie miało status pierwszej rundy Sky Fighters CUP, a atmosferę podgrzeją dźwięki ostrej, rockowej muzyki w wykonaniu zespołów Yuma oraz Acid Drinkers.

Więcej informacji na temat targów znaleźć można na stronie www.profiautoshow.pl

 

Zostaw Komentarz