ProfiRacing Cup, czyli szkolenia z atrakcjami

23 sie 2019

Duża dawka emocji połączona ze specjalistycznymi szkoleniami i prezentacją nowości ze świata automotive – tak w skrócie można podsumować trzecią już w tym roku odsłonę ProfiRacing Cup. W spotkaniu, które odbyło się na torze wyścigowym Autodrom Jastrząb, udział wzięło ponad stu przedstawicieli serwisów, tym razem z Czech i Słowacji.

 

ProfiRacing Cup to projekt stworzony z myślą o przedstawicielach ProfiAuto Serwis. Jego głównym założeniem jest przekazanie merytorycznej wiedzy o aktualnych trendach i nowościach na rynku automotive. Stanowi on jednocześnie okazję do wymiany informacji i doświadczeń między przedstawicielami ProfiAuto Serwis z Polski, Czech i Słowacji. Jego częścią są również profesjonalne szkolenia oraz prezentacje sprzętu warsztatowego i najnowszych technologii. Stałym punktem programu jest także możliwość jazdy supersamochodami w towarzystwie utytułowanego pilota rajdowego Macieja Wisławskiego – ambasadora ProfiRacing Cup.

– W tym roku skierowaliśmy uwagę mechaników na narzędzia handlowe istotne dla rozwoju warsztatów oraz na poprawne wykorzystanie potencjału marketingowego drzemiącego w serwisach. Wyjątkowe, emocjonujące szkolenie na długo pozostanie w pamięci uczestników ProfiRacing Cup – powiedział Jindřich Krejčí, dyrektor projektu ProfiAuto w Czechach i na Słowacji. Sieć współpracuje już z ponad 300 partnerami w tych krajach.

W ramach każdej z edycji ProfiRacing Cup, pierwszy dzień poświęcony jest na część szkoleniową. Podczas drugiego, uczestnicy przenoszą się na Autodrom Jastrząb, aby wziąć udział w rywalizacji o puchary i przetestować supersamochody. Tym razem mogli przejechać się m.in. 670-konnym Ferrari 488 GTB, Skodą 130RS, Subaru WRX STi oraz legendarnym Maluchem Trophy. Tegoroczną nowością była Akademia Driftu, czyli szkolenie z prowadzenia samochodu w głębokim poślizgu i prawidłowego balansowania ciężarem pojazdu. Wyzwanie i sprawdzian z pracy zespołowej stanowił Twin Car, czyli samochód z dwoma silnikami i dwoma przodami. Podczas ProfiRacing Cup 2019 został zaprezentowany również DemoVan ProfiAuto.

Kolejna odsłona tegorocznego ProfiRacing Cup odbędzie się już we wrześniu.

Zostaw Komentarz