Q-Service i Castrol

04 gru 2018

Sieć Q-Service zacieśnia współpracę z marką Castrol. Jej wsparcie oraz innowacyjna oferta sprawić mają, że warsztaty zrzeszone w Q-Service znacząco wzmocnią swoją pozycję na rynku.

Sieć Q-Service rozpoczyna nowy rozdział w swojej ponad 20-letniej historii. Podczas serii spotkań w różnych częściach kraju z przedstawicielami warsztatów zrzeszonych w jej strukturach, ogłoszone zostało mnóstwo szczegółów, które wywołały żywe zainteresowanie. Wszystko to jest pokłosiem podpisania umowy, dotyczącej współpracy pomiędzy Inter Cars a firmą Castrol.

Nowe rozdanie …

– Firma Castrol od tej pory jest partnerem strategicznym sieci Q-Service. Wspólnie tworzymy nową jakość, serwisy o najwyższym standardzie. Wiemy, że warsztaty a także ich klienci zyskają na tym partnerstwie najwięcej. Dla mnie ma to także wymiar osobisty, ponieważ z Castrolem jestem związany od czasów, kiedy ścigałem się w rajdach. Ich logo było obecne na moim samochodzie, więc jest to wręcz idealne ukoronowanie naszego partnerstwa – powiedział Maciej Oleksowicz, prezes Zarządu Inter Cars.

Równie optymistycznie nastawiony jest Wojciech Twaróg, członek Zarządu Inter Cars: – Według niezależnych badań Castrol to marka olejów, która jest najbardziej rozpoznawalna w Polsce. Wspólnie od wielu lata realizujemy ciekawe i przełomowe projekty. Nawiązanie tej współpracy to ogromne wsparcie dla naszych warsztatów w budowaniu profesjonalnego wizerunku niezależnych warsztatów sieciowych. W tym momencie razem stworzyliśmy najlepszą ofertę dla właścicieli serwisów i to z myślą o nich, zamierzamy kontynuować ekspansję w celu dalszej dominacji rynku.

Castrol to jeden z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Firma dostarcza oleje silnikowe dostosowane niemal do każdego rodzaju pojazdów, a zaawansowane rozwiązania stosowane w olejach silnikowych Castrol tworzone są w centrach technologicznych na całym świecie. Castrol współpracuje ściśle z producentami samochodów, warsztatami niezależnymi i autoryzowanymi oraz wspiera motorsport.

Cieszy mnie ogromnie, że mogliśmy podpisać umowę o współpracy pomiędzy siecią Q-Service, a firmą Castrol. Inter Cars jest naszym największym, strategicznym dystrybutorem nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej. To wydarzenie jest milowym krokiem otwierającym drogę do budowy sieci warsztatów niezależnych Q-Service Castrol. Jestem przekonany, że będzie to najlepsza sieć serwisów w Polsce, a warsztaty w niej zrzeszone zyskując znaną i cenioną markę, poprawią znacząco konkurencyjność wobec innych warsztatów -mówił Piotr Sokołowski, dyrektor sprzedaży Castrol w Europie Centralnej i Wschodniej.

– W trakcie piętnastoletniej współpracy z Inter Cars, zrealizowaliśmy kilka naprawdę imponujących projektów. Teraz przyszła pora na kolejne wyzwanie, czyli budowę wspólnej sieci. Ten projekt to niezwykle ważny krok, wychodzący znacznie poza sprzedaż olejów. Połączenie marki Castrol, będącej liderem na rynku środków smarnych w Polsce z doświadczeniem Inter Cars na rynku niezależnych warsztatów z pewnością przyniesie wymierne korzyści dla właścicieli serwisów – dodał Leszek Radzikowski, dyrektor ds. dystrybucji Castrol w Europe Centralnej i Wschodniej.

…z nowym logo

Marka Q-Service Castrol ma być synonimem zupełnie nowej jakości na polskim rynku. Zmiany zaczną się od wprowadzenie zmodyfikowanej identyfikacji wizualnej. Nowe logo jest ewolucją dotychczasowego emblematu. Połączenie niebieskiego i zielonego z nowoczesnym designem ma jasno wskazywać, że od tej pory Q-Service Castrol będzie marką konsumencką, nastawioną na jakość i profesjonalizm.

Jestem przekonana, że nowa wersja logo przypadnie do gustu zarówno właścicielom warsztatów, jak również ich klientom. Jest ona konsekwencją bardzo długiego i żmudnego okresu, którego zwieńczeniem stało się podpisanie umowy o strategicznym partnerstwie. Przyszła pora, aby to, co dotychczas udało nam się zrealizować, przekuć na korzyść dla naszych partnerów biznesowych – powiedziała  Marta Ciesielska, menadżer odpowiedzialny za nowy projekt Q-Service Castrol.

Zmieni się również wygląd samych obiektów – nowe oznakowanie, jasne i czytelne piktogramy oraz troska o jak najwyższy komfort klientów warsztatów. Wszystko po to, aby jak najmocniej zaistnieć w świadomości kierowców, poszukujących zaufanych specjalistów, potrafiących w kompleksowych sposób zatroszczyć się o ich pojazdy.

W ślad za tymi zmianami idą również dodatkowe korzyści. Serwisy otrzymają dostęp do rozwiązań biznesowych wspierających rozwój warsztatu oraz wiedzy i najnowszych technologii.

 

Zostaw Komentarz