Razem na Poznań Motor Show 2018

26 lut 2018

Podczas tegorocznych targów Poznań Motor Show spółka Inter Cars oraz Fundacja Cooperatio będą promować zawód mechanika samochodowego. Okazje ku temu są dwie – finały VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i krajowy finał konkursu Young Car Mechanic 2018.

Tempo, w jakim rozwija się motoryzacja sprawia, że chcąc naprawiać współczesne samochody mechanicy muszą nieustannie pogłębiać swą wiedzę i zdobywać nowe kwalifikacje. Sposobem na zachęcenie do tego obecnych i przyszłych pracowników serwisów są organizowane dla nich konkursy. Dwa z nich odbywać się będą podczas kwietniowych targów Poznań Motor Show

Rejestracja uczestników do pierwszego z tych konkursów, tzn. VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, jest wciąż prowadzona na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Organizatorzy konkursu zapowiadają wiele nowych atrakcji i konkurencji praktycznych, których głównym akcentem będą najnowsze technologie w motoryzacji. Finały, w kategorii Młody Mechanik (zainicjowanej przez producenta olejów Mobil Delvac) oraz Mechanik Zawodowy, jak co roku odbędą się w czasie targów Poznań Motor Show. Wcześniej przeprowadzone zostaną eliminacje internetowe, które wyłonią 90 najlepszych młodych i doświadczonych serwisantów.

Już natomiast trwa rywalizacja o udział w finale konkursu Young Car Mechanik, przeznaczonego dla uczniów szkół technicznych, biorących udział w programie Młode Kadry, realizowanym przez Inter Cars. Wstępny etap konkursu w postaci testów on-line dobiegł końca, obecnie uczestnicy walczą o udział w polskim finale, który przeprowadzony zostanie w trakcie poznańskich targów. Trójka zwycięzców będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym finale. Najlepsi młodzi mechanicy z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii zmierzą się w maju, w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na www.youngcarmechanic.eu.

Decyzja o współpracy i wspólnej organizacji finałów wynika ze zbieżnych celów, jakie realizują oba te konkursy – promocji zawodu mechanika i rozwoju wiedzy technicznej. Różnicą jest tylko sposób prowadzenia konkursu – w Mistrzostwach Mechaników rywalizują zespoły dwuosobowe, w Young Car Mechanik – poszczególni młodzi mechanicy. Taki podział pozwala na przeprowadzenie obu tych konkursów i jednocześnie uczy współpracy oraz podkreśla indywidualne mistrzostwo. W czasie tegorocznego Poznań Motor Show w pawilonie nr 4 zaprezentuje się również Dział Szkoleń oraz Projekt Młode Kadry największego polskiego dystrybutora – spółki Inter Cars.

– Wydarzenie takie jak Poznań Motor Show to znakomita okazja do promocji zawodu mechanika. Edukacja techniczna, m.in. adeptów zawodu mechanika samochodowego, zajmuje wiele miejsca w działalności Inter Cars. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne przy obecnym rozwoju nowych technologii jest wyposażenie mechaników w profesjonalną wiedzę – mówi Radosław Sujka, menedżer ds. szkoleń w Inter Cars.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również promujących rozwój edukacji technicznej. – Fundacja Cooperatio również stawia na pomoc młodym ludziom, a także mechanikom zawodowym w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności, m.in. poprzez organizację Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że Inter Cars, który ma bogate doświadczenia w tej dziedzinie, zaprezentuje je podczas Poznań Motor Show – dodaje Adrian Dekowski z Fundacji Cooperatio.

Dla porządku przypomnijmy jeszcze, że głównymi partnerami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są producent olejów silnikowych Mobil Delvac 1, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, firma ZF Aftermarket oraz Kolejowe Zakłady Łączności, zaś  strategicznymi partnerami Young Car Mechanic – firm Bosch i Elring.

 

Zostaw Komentarz