Regenerowane jak nowe
Firma TRW Aftermarket rozszerzyła ofertę przekładni kierowniczych TRW Proequip przeznaczonych do samochodów użytkowych o dwie nowe pozycje: zaawansowany typ śrubowo kulkowej przekładni kierowniczej serii TAS oraz przekładnię wysokociśnieniową THP nowej generacji. Kompletny asortyment obejmuje obecnie 57 pozycji przeznaczonych do pojazdów marek: DAF, SCANIA, VOLVO, DENNIS i SISU.
Z myślą o zachowaniu najwyższej jakości i niezawodności pracy, regenerowane przekładnie kierownicze TRW Proequip są testowane według procedur identycznych jak te stosowane wobec produktów OE. Produkcja odbywa się przy wykorzystaniu oryginalnych komponentów TRW w nowoczesnych zakładach firmy w czeskim Frydlancie.
TRW Aftermarket podkreśla, że odbiorcy mają zapewniony szybki dostęp za pośrednictwem internetu do regenerowanych części o jakości OE, które doskonale współpracują z innymi elementami układu kierowniczego.
Regeneracja części jest również korzystna dla środowiska, bowiem obciąża je w znacznie mniejszym stopniu niż wyprodukowanie nowej części. Badania przeprowadzone przez Instytut Fraunhofera ze Stuttgartu wykazały, że roczne oszczędności energii na świecie uzyskane dzięki regeneracji są równe energii elektrycznej wytwarzanej przez pięć elektrowni jądrowych lub zawartej w 10 774 000 baryłkach ropy naftowej, co odpowiada objętości 233 tankowców. Ilość surowców zaoszczędzonych rocznie dzięki regeneracji zajęłaby 155.000 wagonów tworzących pociąg o długości 17600 km.
Rozszerzając ofertę Proequip, firma TRW rozpoczęła również regenerację przekładni kierowniczych THYSSEN GROUP o jakości OE do pojazdów marki Mercedes Benz. W przyszłości planowana jest także regeneracja przekładni dla innych producentów pojazdów.
– Przygotowując ofertę części zamiennych, korzystamy z doświadczenia zdobytego w produkcji elementów na pierwszy montaż. Rozumiemy, jak wielki wpływ może mieć zmiana części w jednym systemie na funkcjonowanie innych podzespołów – wyjaśnia Dennis Christ z TRW Aftermarket.
– Na przykład zmiana skrzyni biegów w samochodzie ciężarowym mogłaby mieć wpływ na zawieszenie, działanie hamulców czy układu przeniesienia napędu. Z tego powodu, dla utrzymania najwyższego poziomu bezpieczeństwa i optymalnej pracy, części zamienne powinny być wytwarzane zgodnie ze specyfikacją OE. Montaż nieoryginalnych części może prowadzić do problemów ze stabilnością, szybszego zużycia części, a nawet wpłynąć na czas reakcji kierowcy. Wykorzystanie niskiej jakości części lub tanich zamienników niejednokrotnie skutkuje też zwiększeniem zużycia paliwa, ponieważ cały system nie pracuje w sposób przewidziany przez producenta. To w konsekwencji często jest powodem przedwczesnego zużycia części, a nawet uszkodzenia innych elementów w układzie – dodaje Dennis Christ.
Wszystkie informacje techniczne związane z produktami z grupy TRW Proequip dostępne są w internetowym serwisie technicznym firmy Tech Corner na stronie www.trwaftermarket.com.