Retrofity na każdą kieszeń

15 Lis 2017

Na rynku pojawiła się nowa generacja LED-owych zamienników tradycyjnych żarówek (retrofitów) marki Neolux. Do wyboru jest dziewięć różnych typów – wydajnych, trwałych, a jednocześnie w przystępnej cenie.

Asortyment źródeł światła marki Neolux powiększony został o LED-owe odpowiedniki żarówek C5W, W5W, T4W, P21W, R5W czy R10W. Wszystkie te retrofity świecą jednorodnym światłem o chłodnej barwie i zostały wyposażone w aluminiowy radiator, zapewniający skuteczne odprowadzenie ciepła. To odróżnia je od większości tanich, niemarkowych wyrobów, pozbawionych elementów zapewniających właściwą gospodarkę ciepłem, która ma bardzo duże znaczenie dla trwałości produktu. Większa trwałość retrofitów Neolux wynika również z jakości komponentów i surowców (m.in. chipów i fosforu) użytych do ich produkcji.

Oferta marki Neolux jest więc ciekawą propozycją dla kierowców szukających bardziej ekonomicznych zamienników produktów znanych firm, a jednocześnie oczekujących światła dobrej jakości. Szczególnie, że retrofity Neolux, w zależności od modelu, można kupić już od 20 zł.

Nowe lampy sprzedawane są w mniejszych niż do tej pory blistrach i pakowane są po dwie sztuki, a ich wyłącznym importerem jest firma OSRAM. Trzeba jednak pamiętać, że retrofity LED nie mają homologacji (czyli zatwierdzenia do użytku w konkretnym reflektorze czy lampie) i w związku z tym nie można ich stosować zamiast tradycyjnych żarówek w samochodach, poruszających się po drogach publicznych. Dotyczy to jednak wyłącznie oświetlenia zewnętrznego, nie ma więc przeszkód, by stosować je np. do oświetlenia wnętrza, schowka czy bagażnika. Bez problemu można je także montować w pojazdach typu off-road.

 

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz