Robert Kierzek w SDCM

03 wrz 2018

Wieloletni prezes i członek zarządu Inter Cars, po rezygnacji z dotychczasowego stanowiska, zadecydował czym będzie się zajmował w najbliższej przyszłości. Objął otóż stanowisko wiceprezesa Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

Nowy wiceprezes SDCM wesprze organizację w zabiegach o regulacje prawne służące rozwojowi niezależnego segmentu rynku motoryzacyjnego (IAM). W szczególności będzie angażował się w tematy związane z: rozwojem systemów telematycznych, naprawami powypadkowymi, ograniczaniem szarej strefy w motoryzacji, pomocą w rozwoju dla polskich producentów oraz sprawami dotyczącymi działalności Stacji Kontroli Pojazdów (SKP).

– Bardzo się cieszę, że Robert zdecydował, aby wykorzystać swoje ogromne doświadczenie do wsparcia całego niezależnego rynku motoryzacyjnego. Branża stoi przed wielkimi wyzwaniami, ale wierzę, że dzięki takiemu wzmocnieniu naszego zespołu będziemy mieli większe szanse, aby osiągnąć korzystne warunki do rozwoju aftermarketu w Polsce i Europie. Zaangażowanie takiej osoby jak Robert w działalność naszej organizacji, świadczy także o sukcesie i rozwoju SDCM, które nieustannie umacnia swoją pozycję w kontaktach z polskimi i europejskimi politykami – powiedział Alfred Franke, prezes SDCM.

– Zgodzę się z Alfredem, że branża stoi przed dużymi wyzwaniami. Mam nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie przyda się stowarzyszeniu i całej branży. Wierzę też, że będzie to dodatkowy impuls silnie jednoczący środowisko firm produkcyjnych, handlowych i usługowych. Trudny do zaakceptowania jest fakt, że SDCM od lat skutecznie wspiera całą branżę, a część firm nie chce aktywnie wspierać jego działań. Mam głębokie przekonanie, że wspólnie uda nam się wzmocnić i tak już silny głos niezależnego rynku motoryzacyjnego – dodał Robert Kierzek.

Robert Kierzek od początku swojej kariery zawodowej związany był z firmą Inter Cars, w której pracę rozpoczął na samym początku jej istnienia. W latach 1992-1996 pracował jako sprzedawca, od roku 1996, przez dwa lata, pełnił funkcję kierownika działu zamówień. W 1998 r. objął stanowisko dyrektora ds. handlowych. Od 2001 roku pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Inter Cars S.A. W latach 2010 – 2017 piastował stanowisko prezesa zarządu, zaś od maja 2017 był ponownie wiceprezesem.

Zostaw Komentarz