„Rodzina czterech”

16 Paź 2017

W ofercie firmy Gates od jakiegoś czasu znajduje się nowa rodzina czterech typów pasków Micro-V® do napędu osprzętu silników.

Jako jeden z największych na świecie producentów pasków firma Gates blisko współpracuje ze wszystkimi znanymi markami samochodów. Elementy do nich dostarczane stanowią punkt odniesienia dla wszystkich części kierowanych na rynek wtórny. Były również wzorem przy opracowywaniu nowej generacji pasków Micro-V.

Materiały i technologie

Starannie dobrana mieszanka EPDM, która wykorzystywana jest do produkcji pasków OE, pozwoliła zwiększyć ich odporność na pęknięcia oraz niezawodność nawet w warunkach ekstremalnych wahań temperatury. Paski Micro-V najnowszej generacji są wytwarzane z tego samego materiału, mają też tę samą konstrukcję, co paski OE. Trwałość i wytrzymałość zawdzięczają kordom wzdłużnym wykonanym z najnowocześniejszych materiałów. Wspólnymi cechami czterech typów nowych pasków Micro-V® w porównaniu do pasków dotychczas dostarczanych na rynek wtórny są więc:

  • charakterystyczny wzór po zewnętrznej stronie,
  • faktura przypominająca produkty OE firmy Gates,
  • większa elastyczność odpowiadająca wykonaniu i konstrukcji pasków OE

Skąd te różnice

Paski Micro-V firmy Gates zostały opracowane zgodnie ze specyfikacjami dotyczącymi konkretnych silników. Stworzono więc różne produkty, aby odwzorować różnice w konstrukcji pasków OE, wynikające z rozmaitej wielkości i ustawienia kół pasowych, przeznaczenia do układu bez elementów napinających czy wymagających zastosowania pasków dwustronnych. W ten sposób stworzona zostały cztery rodzaje pasków do różnych zastosowań.

Aby paski Gates odróżniały się od wyrobów innych producentów, Gates zastosował odmienny system oznaczeń (na opakowaniu i etykiecie paska) dla każdego rodzaju paska Micro-V składającego się na „rodzinę czterech”. Jednocześnie lepsze oznakowanie i wyraźne rozróżnienie poszczególnych typów ma pomóc w doborze części i ułatwić mechanikom przyjęcie właściwej techniki montażu.

Nową rodzinę tworzą paski:

  • uniwersalne – przeznaczone do 90% pojazdów jeżdżących w Europie,
  • Stretch Fit – znajdujące zastosowanie w układach bez napinacza, wymagających użycia paska elastycznego,
  • Stop&Start – zaprojektowane specjalnie do samochodów wyposażonych w system stop-start napędzany paskiem,
  • Unique Fit – przeznaczone do napędów wymagających specjalnego paska do bardziej „wrażliwych” układów.

Te same numery

Wprowadzając paski nowej generacji do swej oferty, firma Gates podjęła starania, aby zamawianie tych pasków i łączenie ich z dotychczasowym zapasem towaru w magazynie przebiegało bez komplikacji. Dlatego numery części pozostały bez zmian.

Katalog internetowy (www.gatesautocat.com) automatycznie wybiera odpowiedni pasek z „rodziny czterech” do podanego zastosowania. Ułatwia to pracę dystrybutorom części oraz zaopatrującym się u nich mechanikom. Dodać także należy, że nowa generacja pasków Gates Micro-V firmy Gates pokrywa 98% zastosowań.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz