Różne oczekiwania, różne opakowania

14 wrz 2016

Różne są oczekiwania kierowców co do oświetlenia ich pojazdów. Firma OSRAM, chcąc ułatwić dobór żarówek zmotoryzowanym klientom, zdecydowała się więc na wprowadzenie nowych opakowań swych źródeł światła.

– Całkowicie odmieniona szata graficzna pozwala na intuicyjne, oparte na kolorach, przyporządkowanie grup produktów do stylu jazdy i oczekiwań kierowców związanych z oświetleniem. Wzory zostały opracowane w oparciu o badania rynku oraz skojarzenia kolorystyczne funkcjonujące w świadomości klientów na motoryzacyjnym rynku wtórnym – mówi Magdalena Bogusz, marketing menedżer w segmencie oświetlenia motoryzacyjnego marki OSRAM.

I tak dla kierowców ceniących sobie maksimum bezpieczeństwa i bardzo wydajne światło, jeżdżących często nocą i poza obszarem zabudowanym OSRAM ma żarówki serii Night Breaker i Silverstar w ciemnoczerwonych opakowaniach.
Na użytkowników lubiących się wyróżniać się na drodze, stawiających na indywidualność czekają z kolei niebieskie opakowania ze źródłami światła o bardziej zimnej, niebieskawej barwie z serii Cool Blue Intense.
Popularną linię Ultra Life, o wydłużonej trwałości, charakteryzuje kolor zielony. Decydują się na nią najczęściej kierowcy, którzy przywiązują szczególną wagę do niezawodności, jeżdżący głównie w dzień.
Żarówki i lampy ksenonowe linii Original (dokładnie takie, jakie są stosowane na pierwszy montaż) mają opakowania biało-pomarańczowe. Produkty z tej serii są przeznaczone dla kierowców ceniących sobie markowe, oryginalne części zamienne.
Swój własny kolor opakowań – szary lub czarny, zależnie od wersji – mają także produkty oparte na technologii LED.

Na każdym z nowych opakowań znajduje się piktogram pojazdu, do którego przeznaczone są konkretne produkty – do samochodu, motocykla, skutera czy ciężarówki. Lampy ksenonowe wszystkich grup produktów zostały dodatkowo wyróżnione kolorem srebrnym dla jeszcze łatwiejszego rozróżnienia technologii – dodaje Magdalena Bogusz.

 

Zostaw Komentarz