Rusza czwarta edycja akcji PitStop

17 kw. 2018

Sto akcji w Polsce, Czechach i na Słowacji – przeglądy stanu technicznego samochodów, porady mechaników, lekcje tematyczne w szkołach. Podczas czwartej edycji ProfiAuto PitStop zupełnie za darmo skontrolowanych zostanie kilka tysięcy samochodów. Podobnie, jak w trakcie poprzednich edycji, organizatorzy wraz z przedstawicielami sieci ProfiAuto Serwis, partnerami i producentami części zamiennych przypomną kierowcom, na co należy zwracać uwagę w swoich pojazdach i dlaczego regularne kontrole są tak ważne dla bezpieczeństwa na drodze.

ProfiAuto PitStop to cykl imprez motoryzacyjnych, które mają na celu edukować kierowców o pożytkach płynących z systematycznych badań technicznych ich pojazdów. Mobilne centrum diagnostyczne pojawi się w wybranych miastach Polski, Czech i Słowacji. Kontrole techniczne odbędą się między innymi na parkingach przy centrach handlowych.

W każdym miejscu powstanie miasteczko PitStopowe. Uczestnicy akcji będą mogli porozmawiać z mechanikami i ekspertami ProfiAuto. Przy samochodzie serwisowym zainstalowany zostanie namiot, w którym odbywać się będą badania techniczne. Specjaliści skontrolują zawieszenie, układ kierowniczy, stan oświetlenia, wycieraczek i akumulatora oraz stan i ciśnienie ogumienia. Nowością będą kontrole płynu chłodniczego, a także filtra kabinowego oraz temperatury wrzenia płynu hamulcowego.

Chodzi o to, aby uświadamiać kierowcom, że regularne przeglądy samochodu to ważna sprawa, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo na drodze. Brak systematycznych kontroli i powstałe w jego wyniku niewielkie usterki mogą później skutkować koniecznością wykonania skomplikowanych, a co za tym idzie drogich napraw. W skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do powstania zagrożenia na drodze. Regularne sprawdzanie stanu technicznego minimalizuje ryzyko wystąpienia takich sytuacji – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. rozwoju i strategii marki ProfiAuto.

Tegorocznej edycji ProfiAuto PitStop po raz pierwszy towarzyszą także akcje prospołeczne w wybranych szkołach. Będą to cykle tematycznych lekcji dla młodzieży związane z szeroko pojętym zagadnieniem bezpieczeństwa na drodze. Część zajęć będzie bezpośrednio odnosić się do stanu technicznego pojazdów i tego, jak przekłada się on na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

To bardzo ważne, aby o kontrolach technicznych, przede wszystkim w aspekcie bezpieczeństwa na drogach, uczyć już w szkołach. Bardzo często młodzi ludzie sami zwracają uwagę swoim rodzicom na usterki techniczne. Nie zapominajmy też, że ci młodzi ludzie też kiedyś zrobią prawo jazdy i sami zasiądą za kierownicą. Dlatego warto poruszać te kwestie jak najwcześniej i budować także świadomość przyszłych kierowców – dodaje Michał Tochowicz.

Partnerami akcji ProfiAuto PitStop 2018 są marki ATE, MANN-Filter, Osram i Varta.

Zostaw Komentarz