Ruszyły zapisy do Mistrzostw Mechaników

23 sty 2017

OMM 2017Trwają zapisy do VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl. Zwycięzców konkursu poznamy w kwietniu podczas targów Poznań Motor Show 2017, a wcześniej zawodników czeka internetowy sprawdzian wiedzy o motoryzacji.

Fundacja Cooperatio, będąca organizatorem Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników, przedstawiła szczegóły tegorocznej edycji konkursu. Największą zmianą jest rozszerzenie liczby pytań i konkurencji praktycznych – przygotowanych przez ekspertów Akademii Praktycznych Umiejętności – poświęconych serwisowaniu pojazdów ciężarowych. Jak podkreśla Adrian Dekowski, prezes Fundacji Cooperatio, w kategorii Mechanik Zawodowy do rywalizacji staną zarówno mechanicy aut osobowych, jak i specjaliści od napraw ciężkiego sprzętu. Zauważa przy tym: – W konkurencjach dotyczących takich pojazdów faworytami dla wielu osób będą serwisanci ciężarówek. Ja z ocenami wolałbym poczekać do finału. Poprzednie edycje Mistrzostw pokazały, że czasami wygrywają ciche talenty – zawodnicy perfekcyjni w konkurencjach praktycznych, nawet przy użyciu nowych narzędzi i urządzeń diagnostycznych. Dodać jeszcze należy, że po raz pierwszy organizatorzy będą współpracować z Akademią Kierowcy – Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy w Międzychodzie, kładąc nacisk na kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników (Młody Mechanik)Druga kategoria Mistrzostw to dobrze znany z poprzednich edycji konkursu Młody Mechanik. Każdego roku w tej kategorii rejestruje się kilkaset dwuosobowych zespołów uczniowskich. Do finału na targach Poznań Motor Show awansuje 30 drużyn wyłonionych podczas internetowego sprawdzianu wiedzy o motoryzacji Mobil Delvac 1. W ubiegłym roku pierwsze miejsce w konkursie zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Tym samym udowodnili, że szkoła z liczącego około 16 000 mieszkańców miasta na Lubelszczyźnie może konkurować z większymi i niejednokrotnie lepiej wyposażonymi szkołami mechanicznymi z dużych miast.

 – Absolwent szkoły mechanicznej powinien być przygotowany do serwisowania modeli, które zaledwie kilka lat temu były premierami na Poznań Motor Show. Do tego konieczna jest odpowiednia wiedza i narzędzia. Wspólnie z innymi partnerami Mistrzostw chcemy pomóc najlepszym mechanikom w dalszym rozwoju ich kompetencji – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland. – Marzeniem wielu młodych mechaników jest otwarcie własnego serwisu lub praca w warsztacie renomowanej marki. Sukcesy w takich konkursach jak Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników mogą pomóc w realizacji ich planów. Szczególnie, że prestiż konkursu rośnie z każdym rokiem – dodaje.

Producent olejów Mobil Delvac 1 jest wieloletnim partnerem merytorycznym Mistrzostw oraz inicjatorem powołania kategorii Młody Mechanik. Organizatorem konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i promujących rozwój edukacji technicznej . Ten aspekt również pojawi się podczas eliminacji i finału tegorocznej edycji konkursu.

Więcej informacji oraz Regulamin Mistrzostw na stronie internetowej: www.mistrzostwamechanikow.pl.

 

Zostaw Komentarz