SACHS Roadshow 2016,
czyli wiedza i emocje w pakiecie

02 mar 2016

ZF Services rusza z czwartą edycją akcji Sachs Roadshow 2016. Pod hasłem „Poczuj moc wiedzy i siłę praktyki” eksperci ZF Services przekażą specjalistyczną wiedzę, pomogą zdobyć nowe praktyczne umiejętności oraz zapewnią wyjątkowe wyścigowe emocje ponad 800 pracownikom branży warsztatowej. Zaprezentowany zostanie również program warsztatów partnerskich ZF Services [pro]Tech, który zadebiutuje w Polsce w drugiej połowie roku.

Sachs Roadshow 2016 to akcja szkoleniowa skierowana do warsztatów obsługujących pojazdy osobowe i ciężarowe, które zaopatrują się w oryginalne części firmy ZF. Tegoroczna edycja odbędzie się w połowie czerwca, w dniach: 7 – 10 oraz 14 – 17, na torze Jastrząb w Szydłowcu koło Radomia.

Teoria i praktyka

Program spotkań został ułożony w taki sposób, by przekazać pracownikom branży warsztatowej szereg informacji i porad praktycznych, które będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy. Przykładem takiego praktycznego wsparcia są szkolenia techniczne ZF Services, kładące w tym roku duży nacisk na temat budowy kół dwumasowych i sprzęgieł.

Sachs Road Schow 01Podczas prowadzonych przez ekspertów ZF Services zajęć uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje na temat produktów oraz wykonają praktyczne zadania warsztatowe. W szkoleniach wykorzystane zostaną przykłady układów przeniesienia napędu stosowane w pojazdach grupy VW. Drugi blok szkoleniowy skierowany będzie do mechaników pracujących z pojazdami użytkowymi. W trakcie szkoleń podjęte zostaną tematy trzech sprzęgieł dwutarczowych (ich typów i właściwej regulacji) oraz sprzęgła typu X-Tend z systemem samoregulacji, produkowanych przez koncern ZF.

Nowa forma partnerstwa

W trakcie całodniowych spotkań Sachs Roadshow 2016 zaprezentowany zostanie również nowy koncept warsztatów partnerskich ZF Services [pro]Tech, które pojawią się w Polsce w czwartym kwartale tego roku. Głównym założeniem programu jest utworzenie nowoczesnej platformy komunikacyjnej pomiędzy producentem części ZF Services, dystrybutorami oraz warsztatami, które zyskają dostęp do zupełnie nowych działów porad technicznych, materiałów oraz platformy szkoleniowej.

Programy szkoleniowe ZF Services [pro]Tech są tak konstruowane, aby w jak najlepszy sposób przekazywać uczestnikom wiedzę praktyczną. Jak pokazują wyniki, koncepcja ta jest bardzo dobrze odbierana przez pracowników branży motoryzacyjnej, czego potwierdzeniem jest 12 000 przeszkolonych mechaników w 2015 roku.

Wyścigowe emocje

ZF Race Engineering zabierze uczestników Sachs Roadshow 2016 w świat sportów motorowych. Eksperci najbardziej zaawansowanego działu koncernu ZF będą obecni podczas wszystkich dni akcji i przekażą szczegółowe informacje na temat produktów wytwarzanych na potrzeby różnych sportów motorowych. Na Stacji Motorsport uczestnicy zasiądą za kierownicą specjalnie przygotowanych samochodów w specyfikacji wyścigowej – Volkswagen Scirocco R – Cup o mocy 290 KM. Pod koniec każdego dnia, 30 najlepszych zawodników walczyć będzie o najwyższe miejsce na podium oraz atrakcyjne nagrody.

Samodzielne prowadzenie wyścigowych maszyn to nie jedyna sportowa atrakcja, która czeka na gości Sachs Roadshow 2016. Uczestnicy przejadą się również supermaszynami: Porsche: 991 GT3 i GT3RS o mocy 408 i 500 KM oraz 997 GTS. Zasiądą w fotelach pasażera, by doświadczyć wyścigowych emocji w towarzystwie czołowych zawodników serii Porsche Carrera Cup.

Jak wziąć udział?

Zaproszenia na Sachs Roadshow 2016 otrzyma 800 pracowników warsztatów. Ostateczne warunki ustalają dystrybutorzy biorący udział w akcji i dysponujący określoną liczbą zaproszeń. Są to: Inter Cars, Inter-Team, Auto Partner, Gordon, AD Polska, Hart, Martex i Motorol.

Podstawowym kryterium, które będzie brane pod uwagę przy podziale zaproszeń na Sachs Roadshow 2016 jest zakup przez dany warsztat, w okresie od 15 lutego do 15 maja 2016 roku, części marek: Sachs, Lemförder oraz ZF Parts, o wartości minimalnej wynoszącej, w zależności od wielkości warsztatu: w przypadku warsztatów osobowych od 2 do 6 tysięcy złotych, a warsztatów ciężarowych – od 4 do 12 tysięcy złotych.

Udział w akcji można zgłosić na stronie internetowej www.zf.com/pl/sachs lub bezpośrednio u dystrybutorów uczestniczących w akcji.

 

 

Zostaw Komentarz