Show Car wyrusza w drogę

09 mar 2016

Do rychłego wyjazdu w trasę przygotowują się trzy ciężarówki Show Car. W mobilnych centrach szkoleniowych wiedzę zdobywać będą zarówno klienci z segmentu ciężarowego, jak i osobowego.

Przez ostatnich kilka miesięcy trwała budowa trzeciego Show Car. Inter Cars współpracował przy tym z firmą Etis, która wykonała również dwie pierwsze naczepy. Owocem tego działania jest pojazd o wyższych standardach jakościowych, nowocześnie wyposażony i korzystający z innowacyjnych rozwiązań multimedialnych. Podwozie dla tej niezwykłej naczepy stworzyła firma Feber.

Gotowy wóz dołączy do dwóch pojazdów, które są już dobrze znane klientom IC. Warto wspomnieć, że zmienił się ich wygląd, a szata graficzna nawiązuje do aktualnego logotypu Inter Cars.

Nowe szkolenia

Podobnie jak w poprzednich latach, w ciężarówkach Show Car prowadzone będą szkolenia dla odbiorców z rynków: osobowego, ciężarowego. Nie zabraknie nowości, ponieważ sesji, prowadzonych przy współpracy z Działem Szkoleń Technicznych Inter Cars, będzie zdecydowanie więcej niż dotychczas. Wnętrza Show Car posłużą także przy organizacji spotkań dla zespołów sprzedażowych firmy. Stałym elementem programu będzie od tego sezonu prezentacja funkcji programu e-Sowa i IC Katalogu Online.

Tydzień dla ciężarówek

show car 1Największą nowością w tym sezonie jest program skierowany do klientów z rynku ciężarowego. Odbywać się będą zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Sesje trwać będą tydzień, stąd ich nazwa – Truck Week. W tym czasie prowadzone będą zajęcia z zakresu diagnostyki komputerowej, obsługi silnika, skrzyni biegów, pneumatyki, turbosprężarek i akumulatorów. Partnerami szkoleń są takie firmy, jak: Haldex, Diesel Technic, Elring, Jost, Mahle, ZF, Sachs, Lemforder, Knorr – Bremse, MS Motor Service, Mann Hummel, Nissens, Febi, Beral, CEI, TRW, Lauber.

„Ciężarowy tydzień” realizowany będzie w filiach z dużym potencjałem rozwojowym na rynku pojazdów użytkowych. Jeszcze w marcu odbędzie się on w Białymstoku i Łodzi. Plany na kwiecień dotyczą natomiast Wrocławia, Poznania i Szczecina.

Niespodzianki dla „osobówki”

show car 2Kilka nowości przygotowano również dla klientów z rynku osobowego. Należą do nich szkolenia z układów wydechowych Bosal, akumulatorów – z systemu start and stop oraz diagnostyki układów wtryskowych Common Rail. Partnerami programu są: Denso, Bosal, Delphi, ZF. Sachs, Lemforder, Niessens, NTN SNR, Lauber, Febi, Swag, Wahler, Mann Hummel. W trzecim Show Carze realizowany będzie natomiast indywidualny program przygotowany przez specjalistów firmy Bosch. Zajęcia dotyczyć będą układów hamulcowych, komponentów wytrysku paliwa, filtracji Denoxtronic, KTS Truck i diagnostyki.

Na mapie najbliższych szkoleń znajdują się: Szczytno (gdzie Show Car zawita w marcu), Kozienice i Toruń (gdzie ciężarówki pojawią się w kwietniu). Naczepy nie ominą również filii zagranicznych na Łotwie, Litwie, w Estonii, Czechach, Chorwacji i Rumunii. Ponadto, w tym roku pojazdy wezmą udział we flagowych imprezach American Cars Mania (w czerwcu) oraz Master Truck Opole (w lipcu). Zobaczyć je będzie można również na zawodach z cyklu Classic Auto Cup i off road, realizowanych przez Grupę 4×4.

Program bezpłatnych szkoleń technicznych Show Car powstał w 2010 roku. Do tej pory ciężarówki odwiedziły ponad 250 miejsc w Polsce i za granicą, przejechały 500 000 kilometrów, a odbyło się w nich 11 000 dni szkoleń.

Zostaw Komentarz