ShowTruck 2018 rusza w trasę

03 mar 2018

Mobilna ciężarówka szkoleniowa Inter Cars znów rusza w trasę. W tym roku ShowTruck odwiedzi ponad dwadzieścia lokalizacji, w planach jest przeszkolenie ponad trzech tysięcy pracowników serwisów zajmujących się pojazdami ciężarowymi. Wysoki poziom zajęć gwarantują najlepsi prelegenci z Inter Cars, a także partnerzy całej akcji, wśród nich m.in. Bosch i Febi.

Tegoroczna edycja szkoleń przeprowadzanych z udziałem mobilnego centrum szkoleniowego rozpocznie się w Białymstoku i Suwałkach. Przez pierwsze dwa dni, tzn. 13 i 14 marca, ShowTruck stacjonował będzie w stolicy Podlasia, a tematami szkoleń będą: „Systemy oczyszczania spalin i filtracji w pojazdach ciężarowych – diagnostyka KTS Truck” oraz „Budowa i zasada działania elektro-pneumatycznych układów hamulcowych na przykładzie układu Knorr 2.2”. Oba szkolenia rozpoczną się o godz. 9.30 i potrwają do wczesnych godzin popołudniowych.

Następnie ShowTruck przeniesie do Suwałk, gdzie na 15 i 16 marca też zaplanowano intensywne szkolenia. W czwartek uczestnicy zaznajomią się ze specjalistycznymi poradami na temat układu oczyszczania spalin Euro 6 pod kątem niedomagania układów i diagnostyki, poznają również Intarder – zwalniacz firmy ZF. Z kolei piątkowe panele poświęcone zostaną czujnikom EDC i FEBI stosowanym w  pojazdach ciężarowych oraz diagnostyce układu za pomocą urządzeń diagnostycznych KTS Truck i TEXA.

Ze wszystkimi tymi szkoleniami zapoznają się także uczestnicy warsztatów w Sochaczewie, do którego ShowTruck zawita w dniach 20-23 marca. W kolejnych tygodniach największa mobilna ciężarówka szkoleniowa w Polsce przyjedzie jeszcze m.in. do Cieszyna, Starachowic, Kalisza, Nowego Sącza, Piły, Rzeszowa, Płocka, Radomia, Wrocławia i Krakowa.

Zauważyć tu wypada, że niecodzienna formuła szkoleń zaproponowanych przez Inter Cars spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem w środowisku, zarówno wśród klientów, dostawców, jak i filiantów. O sukcesie projektu najlepiej świadczą liczby – ponad 100 szkoleń, w których udział wzięło około 3 tysiące uczestników.

– Chcielibyśmy podziękować wszystkim klientom odwiedzającym naszą mobilną salę szkoleniową. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Projektu ShowTruck będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem, a proponowana tematyka oraz forma szkoleń spełnią oczekiwania wszystkich uczestników – mówi Radosław Sujka, menedżer ds. szkoleń Inter Cars.

Wiele wskazuje, iż w 2018 roku projekt ShowTruck zyska kolejnych zwolenników, przybędą nowe lokalizacje, a liczba uczestników znacząco się zwiększy. Zmodyfikowane zostały tematy szkoleń, obecnie obejmują one o wiele szersze spektrum zagadnień i skupiają się w na wielu problemach nie poruszanych w ubiegłorocznej edycji projektu.

W trakcie ShowTruck 2018 zajęcia będą dotyczyć m.in. :

  • diagnostyki komputerowej silników zgodnych z normą Euro 6;
  • układów oczyszczania spalin zgodnych z normą Euro 6;
  • układów przeniesienia napędu (zautomatyzowanych oraz manualnych skrzyń biegów stosowanych w pojazdach ciężarowych oraz współpracujących z nimi sprzęgieł);
  • współczesnych układów hamulcowych powiązanych z systemami bezpieczeństwa stosowanych w w pojazdach ciężarowych.

Szczegółowe informacje na temat szkoleń ShowTruck dotyczących pojazdów ciężarowych oraz zapisów na te szkolenia można znaleźć tutaj.

Zostaw Komentarz