SKF rozszerza ofertę

29 wrz 2018

Oferta SKF na rynku wtórnym już dawno wykracza poza łożyska. Teraz powiększona została o kolejną grupę produktową, a mianowicie elementy do układu kierowniczego i zawieszenia.

Powstała przed ponad stu laty firma SKF niezmiennie kojarzona jest z łożyskami. Do dziś zresztą pozostaje ich czołowym wytwórcą, a trafiają one zarówno na pierwszy montaż, jak i aftermarket. Oferta SKF na rynku wtórnym jest jednak znacznie szersza. Obejmuje także elementy układu napędowego, rozrządu łańcuchowego i paskowego, pompy wody, części układu przeniesienia napędu oraz zestawy przydatnych przy ich wymianie narzędzi i środków smarnych. Teraz doszła do tego kolejna grupa produktów.

Nasi inżynierowie od lat współpracują z projektantami samochodów, zyskują dzięki temu wiedzę dotyczącą powstających konstrukcji. Dzięki temu możemy przygotować rozwiązania pasujące do stawianych oczekiwań. Oczywiście korzystnie wpływa to na jakość naszych produktów i, co ważne dla mechanika oraz właściciela pojazdu, jest ona niezmienna także w przypadku aftermarketu. Jednocześnie znamy specyfikę, a tym samym oczekiwania, tego rynku. Stąd właśnie decyzja o poszerzeniu naszej oferty o nową grupę produktów – mówi Katarzyna Skowronek z SKF.

Grupę tę tworzą elementy układu kierowniczego i zawieszenia – od sworzni i tulei wahacza, poprzez łączniki stabilizatora i wahacze, po drążki kierownicze i ich końcówki. W tej chwili jest to ok. 900 referencji, które już trafiły do katalogu SKF, lecz do końca roku dołączyć ma do nich kolejnych 1600 pozycji, co pozwoli na pokrycie 80 procent parku pojazdów użytkowanych na naszym kontynencie. Przede samochodów marek europejskich i japońskich.

– Wprowadzenie do oferty SKF kolejnej grupy produktowej przyniesie korzyści sieciom dystrybucji i warsztatom. Pozwoli na ograniczenie wyszukiwania potrzebnych części do jednego katalogu on-line i złożenie skonsolidowanego zamówienia. Nowe produkty dostępne są w kompletnych do montażu zestawach, a precyzyjnie oznakowane opakowania – odpowiednio zabezpieczone na czas transportu i magazynowania. Niezmiennie też zapewniamy pełne wsparcie techniczne w razie wątpliwości co do wyboru odpowiedniej referencji czy procedury naprawy – dodaje Tomasz Ochman z SKF.

 

Zostaw Komentarz