Smar do hamulców od Brembo

19 lut 2018

Regularna i staranna konserwacja elementów układu hamulcowego jest niezbędna, aby zapewnić skuteczne hamowanie w każdych warunkach jazdy. Pomaga w tym Brembo, które wzbogaciło swoją ofertę na rynku części zamiennych o nowy smar Brembo B-QUIET.

Smar Brembo B-QUIET przeznaczony jest do nakładania na elementy układu hamulcowego poruszające się względem siebie, czyli np. na powierzchnie ślizgowe zacisków i klocków oraz sworznie i tuleje. Dzięki swej niekleistej konsystencji daje się łatwo rozprowadzić cieniutką, równomierną warstwą. Jednocześnie jego mineralny skład, na bazie oleju, jest wolny od metali i kwasów tłuszczowych. Dzięki temu smar nie przewodzi prądu i nie zakłóca pracy systemu ABS.

Brembo B-QUIET jest także bardzo odporny na wysokie temperatury oraz nierozpuszczalny, a przez to niezmywalny. Jego niekorozyjne właściwości sprawiają, że może być aplikowany na wszystkie metale i tworzywa. Oznacza to, że jest doskonałym środkiem smarnym do różnorodnych zastosowań. Oprócz układu hamulcowego, może być także stosowany w sprężarkach, scentralizowanych systemach smarowania, a także do konserwacji przesuwanych prowadnic siedzeń i szyberdachów oraz styków akumulatorów.

Zostaw Komentarz