Sprzęgła do ciężkiej pracy

21 wrz 2017

Tarcze sprzęgieł Sachs przeznaczonych do ciężkich pojazdów użytkowych zyskały nowy rodzaj okładzin ciernych. Jak zapewniają przedstawiciele ZF Aftermarket, dzięki temu nawet w najtrudniejszych warunkach pracy są one znacznie bardziej odporne na zużycie. Zastosowanie sprzęgieł Sachs zapewnia równomierne przenoszenie momentu obrotowego z silnika i minimalizowanie wpływu drgań.

W przypadku ciężkich pojazdów użytkowych decydujące znaczenie ma wytrzymałość sprzęgła, którą uzyskuje się poprzez zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz skuteczne współdziałanie wszystkich jego elementów. Charakteryzujące się doskonałą stabilnością cieplną i wysoką jakością nowe sprzęgło do pojazdów użytkowych (HCV) zapewnia istotną poprawę ochrony powierzchni ciernej koła zamachowego, co przekłada się na znaczące zmniejszenie zużycia sprzęgła. W pierwszej kolejności nowe okładziny cierne stosowane będą w tarczach o rozmiarach: 362, 395, 400 oraz 430 mm.

W nowo opracowanych sprzęgłach użyto materiałów, które nie zawierają szkodliwych dla środowiska substancji, takich jak: azbest, ołów, kadm, rtęć oraz chrom-VI. Ponadto, w procesie produkcyjnym nie wykorzystuje się rozpuszczalników. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów wysokiej jakości OE, pochodzących z ZF Aftermarket, nowe sprzęgła są produkowane zgodne ze wszystkimi normami dotyczącymi testów (BPS97).

ZF Aftermarket przypomina, że naprawy sprzęgieł do pojazdów użytkowych (HCV) powinny być wykonywane przez profesjonalne warsztaty przy wykorzystaniu najwyższej jakości elementów serwisowych. W transporcie dalekobieżnym nie bez znaczenia jest jak najkrótszy czas wykonywanych napraw i minimalizacja czasu przestoju pojazdu. Korzystanie z tańszych i gorszych jakościowo komponentów to pozorne oszczędności. Pojazdy wyposażone w tańsze zamienniki wymagają częstszych napraw, a przebyty przez nie dystans na trasie może zostać skrócony nawet o połowę w porównaniu z pojazdami wykorzystującymi podzespoły jakości OE.

ZF Aftermarket oferuje warsztatom kompletne zestawy sprzęgłowe marki Sachs. Zawierają one wszystkie niezbędne elementy konieczne do przeprowadzenia naprawy i gwarantują szybką i bezawaryjną wymianę podzespołu. W skład zestawu wchodzą płyty dociskowe, tarcza sprzęgła i łożysko wysprzęglające, a także dopasowany do układu smar do zastosowania na wypustach piasty.

Identyfikację części potrzebnych do dokonania naprawy ułatwia aplikacja ZF Part Finder. Wyszukiwanie odbywa się poprzez podanie numeru seryjnego pojazdu lub jego marki. Oprogramowanie jest kompatybilne z komputerami stacjonarnymi i laptopami. Dodatkowo, można je pobrać bezpłatnie na tablety i smartfony wyposażone w systemy operacyjne iOS i Android.

Zostaw Komentarz