Srebrne akumulatory ZAP

13 lis 2017

Od wielu lat blisko 30 procent całego eksportu akumulatorów produkowanych przez polską firmę ZAP Sznajder Batterien jest wysyłanych do Skandynawii. Tamtejsi kierowcy cenią je za niezawodność w trudnych warunkach klimatycznych. Od tego roku polskie akumulatory są dostępne również na Islandii.

Na podstawie analizy trendów na rynkach europejskich, ale też z myślą o polskich kierowcach, w ZAP Sznajder Batterien podjęto decyzję o uruchomieniu produkcji nowych modeli akumulatorów z serii SILVER PREMIUM o pojemnościach 75 Ah i 95 Ah przeznaczonych do pracy w autach osobowych przy temperaturach dochodzących nawet do -40 stopni Celsjusza! Akumulatory te przygotowane zostały głównie z myślą o samochodach produkcji japońskiej i koreańskiej (w szczególności takich marek jak: Toyota, Nissan, Mazda, Hyundai i Kia) oraz do aut z silnikiem Diesla importowanych z USA, których baterie charakteryzują się wysokimi prądami rozruchowymi.

Bezawaryjną pracę i trwałość nowych akumulatorów zapewnić ma zastosowanie stopu srebrowo-wapniowego, a także nowatorski dodatek grafitu w płytach ujemnych. Dzięki znikomemu zużyciu wody akumulatory te są całkowicie bezobsługowe.

– Nasze najnowsze akumulatory z serii SILVER PREMIUM doskonale sprawdzają się w skrajnie trudnych warunkach pogodowych panujących w Norwegii, Finlandii, Szwecji czy Islandii. Z pewnością nie zawiodą kierowców również w Polsce. Gwarancją jest ponad 90 lat tradycji i doświadczenia w produkcji akumulatorów naszej firmy – mówi Grzegorz Janik, dyrektor ds. eksportu ZAP Sznajder Batterien S.A.

 

Zostaw Komentarz