Ster zero, cała naprzód, czyli rusza nowy projekt Inter Cars

06 mar 2018

Grupa Inter Cars, największy dystrybutor części samochodowych w Europie Środkowo-Wschodniej, wchodzi do gry na rynku części, akcesoriów i osprzętu do jachtów oraz łodzi motorowych.

Od 8 marca producenci łodzi, serwisy żeglarskie i motorowodne, a także klienci indywidualni mogą szukać potrzebnych im części w punktach sieci Inter Cars. W ten sposób odbiorcy z rynku Marine zyskają szybki i atrakcyjny cenowo kanał dystrybucji potrzebnych im produktów – od zestawów przeglądowych, elementów napędu przez płyny eksploatacyjne, po osprzęt i wiele innych. Pierwszy katalog (a co za tym idzie oferta Inter Cars dla projektu Marine) będzie miał swoją premierę podczas warszawskich targów Wiatr i Woda.

Już od samego początku w ofercie Inter Cars znajdą się zestawy przeglądowe do najpopularniejszych napędów łodzi motorowych. W kolejnych tygodniach oferta będzie konsekwentnie rozszerzana, a docelowo ma być podzielona na takie grupy produktów jak: zestawy przeglądowe, zestawy i części naprawcze, oleje i płyny eksploatacyjne, akcesoria, narzędzia specjalistyczne, środki chemiczne, elementy układów napędowych oraz osprzęt. W asortymencie oferowanym motorowodniakom i żeglarzom nie zabraknie części najbardziej znanych producentów, takich jak: Yamaha, Mercury, Honda, Tohatsu, Suzuki, Evinrude, Johnson, Volvo Penta, Mercriuser, OMC, Yanmar, Vetus, Cummins, czy John Deere.

Kluczowe atuty

Klienci poszukujący produktów do jachtów czy łodzi skorzystają ze wszystkich atutów, jakie zapewnia sprawna i rozbudowania sieć dystrybucyjna Inter Cars. Najważniejszym ma być czas realizacji zamówień, co jest ważne nie tylko dla firm zajmujących się budową czy serwisem łodzi, ale także dla klientów indywidualnych, którzy potrzebują części, by np. kontynuować swój urlop na wodzie. Skala działania Inter Cars pozwala zapewnić także kolejny z kluczowych atutów, czyli atrakcyjną politykę cenową. Do tego dystrybutor chce dołożyć wsparcie ekspertów – zarówno wysoko wykwalifikowanych sprzedawców, jak i specjalistów od szkoleń dla mechaników oraz sprzedawców detalicznych.

Zauważyć tu należy, że produkcja jednostek pływających jest w naszym kraju świetnie rozwinięta. Z raportu przygotowanego przez U.S. Commercial Services wynika, że Polska znajduje się na piątym miejscu na świecie pod względem liczby wytwarzanych jachtów i jednocześnie jest drugim krajem na świecie pod względem wielkości produkcji małych łodzi i motorówek o długości do 10 metrów. Dodatkowo z roku na rok produkcja ta rośnie. Inna sprawa, że 95% jednostek jest eksportowanych, głównie do Europy Zachodniej i USA. W efekcie już co trzeci jacht pływający w Europie został zbudowany w Polsce.

Rynek o wielkim potencjale

Jednocześnie w samej Polsce mamy ogromny potencjał rozwojowy, tym bardziej że Morze Bałtyckie i Kraina Wielkich Jezior Mazurskich mają doskonałe warunki naturalne do uprawiania sportów wodnych. Na razie jednak liczba łodzi i jachtów zarejestrowanych w kraju szacowana jest na 80 tysięcy, choć około 5 milionów Polaków przynajmniej raz w życiu uczestniczyło w rejsach. Do tego w ostatnich 40 latach wydano ponad milion patentów żeglarskich.

Za tworzenie i rozwój „wodnego” sektora oferty Inter Cars odpowiadają ludzie z dużą wiedzą o serwisowaniu, eksploatacji i naprawach jednostek pływających. Są wśród nich eksperci ze zbieranym przez dekady doświadczeniem w obsłudze łodzi służących w Straży Granicznej i Marynarce Wojennej, są także długoletni pracownicy renomowanych producentów sprzętu motorowodnego.

– Nie trzeba długotrwałych analiz, by zauważyć, że w tym sektorze jest spore pole do poprawy dostępności towaru, jakości i czasu realizacji usług. Producenci wielu części do łodzi motorowych już teraz są naszymi dostawcami, więc łatwo nam będzie zbudować ofertę. Myślę, że w ten sposób możemy zmienić rynek – mówi Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Inter Cars.

– Tworzymy sieć szybkiej dystrybucji części do łodzi i jachtów oraz usług serwisowych dla ich właścicieli i użytkowników. Myślę, że wyznaczamy nowy poziom oferty w tej branży. Upraszczamy drogę, jaką pokonuje klient poszukujący usługi bądź części, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów i najlepszych procedur – deklaruje Konrad Zatoński, dyrektor ds. technicznych projektu Marine.

Nie tylko w kraju

Inter Cars nie zamierza poprzestać na rozwoju dystrybucji produktów z sektora Marine na rodzimym rynku. W kolejnych miesiącach mają być rozwijane kanały dystrybucji na rynkach, na których sporty motorowodne są znacznie bardziej popularne, czyli we Włoszech, Chorwacji i Grecji.

Wysyłamy wyraźny sygnał do serwisów zajmujących się serwisem łodzi, oferując im rozwiązanie problemów, z którymi mierzą się na co dzień, czyli wysokimi cenami części czy długim czasem oczekiwania nawet na podstawowe podzespoły – wyjaśnia Maciej Oleksowicz. W tym celu Inter Cars zapowiada ruchomienie magazynu części i podzespołów w chorwackim Zagrzebiu.

– Ludzie nad wodą spędzają urlopy i nie chcą, by awarie czy problemy niweczyły im wypoczynek, będziemy więc im proponować usługę i ofertę, jakiej nie ma nie tylko na polskim, ale także i na europejskim rynku – -podsumowuje Konrad Zatoński.

Zostaw Komentarz