Supermechanik AD 2017 na półmetku

21 maj 2017

Na tegoroczną edycję konkursu Supermechanik AD, choć mija właśnie jej półmetek, napłynęło już więcej zgłoszeń niż na zeszłoroczną.

Konkurs Supermechanik AD skierowany jest do wszystkich zainteresowanych udziałem mechaników samochodowych. W pierwszym etapie, który rozpoczął się 3 kwietnia, należy za pośrednictwem platformy internetowej supermechanikad.pl rozwiązań test składający się z 40 pytań. Każdy zarejestrowany uczestnik może wykorzystać 10 prób (każda z innym zestawem pytań). Do ostatecznego wyniku liczy się ta z największą liczbą prawidłowych odpowiedzi udzielonych w jak najkrótszym czasie.

– Podobnie jak przed rokiem, pytania do pierwszego etapu konkursu Supermechanik AD przygotowaliśmy z naszym partnerem merytorycznym, firmą BETIS. Obejmują one zagadnienia związane z serwisowaniem i naprawą samochodów osobowych, które na co dzień trafiają do warsztatów naszych klientów – mówi Dawid Cieśla z AD Polska. – Z roku na rok są to coraz nowocześniejsze konstrukcje, które wymagają od mechaników wszechstronnej i stale poszerzanej wiedzy. Odpowiada temu skala trudności pytań, pomimo to – co muszę mocno podkreślić – liczba zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu już na półmetku przekroczyła nasze oczekiwania.

Można śmiało założyć, że na tym lista uczestników się nie zamknie. Zgodnie z regulaminem, do konkursu można przystąpić nawet ostatniego dnia pierwszego etapu, czyli 30 czerwca. Następnie stu najlepszych mechaników, według liczby zdobytych punktów, spotka się 2 września w Bukowinie Tatrzańskiej. Na początku przystąpią oni do 45-minutowego testu pisemnego. Najlepsza dziesiątka wejdzie do półfinału, którego zasady wzorowane są na popularnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W finale zmierzą się dwie najlepsze osoby, które podczas testu praktycznego rywalizować będą o kluczyki do Opla Astry.

Zostaw Komentarz