Supermechanik AD po kwalifikacjach

20 lip 2016

mechanikW połowie lipca zakończył się pierwszy etap konkursu Supermechanik AD. Do finału zakwalifikowało się stu uczestników.

Na początku kwietnia firma AD Polska rozpoczęła pierwszą w jej historii edycję konkursu Supermechanik AD. Uczestnicy, za pośrednictwem platformy internetowej mieli do rozwiązania test z wiedzy teoretycznej. Każdy z nich musiał odpowiedzieć na 40 wylosowanych pytań z dziedzin takich jak mechanika, elektryka i eksploatacja pojazdów. Najlepszy z uczestników udzielił 34 prawidłowych odpowiedzi.

Do pierwszego etapu naszego konkursu zarejestrowało się blisko 2 tysiące osób z całej Polski, zaś do testów przystąpiło ponad tysiąc. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tak dużą frekwencją, a po weryfikacji odpowiedzi także wiedzą” uczestników – powiedział Dawid Cieśla z firmy AD Polska. – Z finalistami Spotykamy się 3 września, to będzie jeden bardzo intensywny dzień, w którym rywalizację będziemy łączyć z zabawą.

Zgodnie z regulaminem konkursu do rundy finałowej przystąpi stu uczestników. Najpierw każdy z nich będzie musiał rozwiązać test z bardziej złożonych niż dotychczas zagadnień, związanych z naprawą pojazdów. Jeszcze tego samego dnia dziesięć najlepszych osób stanie do rywalizacji w formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

W ten sposób wyłonione zostaną dwie osoby, przed którymi zostanie postawione praktyczne zadanie – zdiagnozowanie i usunięcie tej samej usterki w dwóch identycznych samochodach. Tytuł Supermechanika AD 2016 przypadnie temu, który szybciej upora się z problemem i uruchomi silnik.

Supermechanik AD 1Nagrodą główną w konkursie Supermechanik AD jest samochód osobowy Opel Astra, wybrany przez międzynarodowe jury dziennikarzy europejskim samochodem roku 2016. Osoba, która zajmie 2. miejsce otrzyma voucher o wartości 5 tysięcy złotych netto na zakupy w AD Polska.
-Supermechanik-AD-2016

Zostaw Komentarz