Supermechanik AD startuje

28 mar 2017

Już niedługo, bo 3 kwietnia, rozpocznie się 2. edycja konkursu Supermechanik AD. Jego zwycięzca, podobnie jak przed rokiem, otrzyma kluczyki do Opla Astry.

Motto AD Polska brzmi „Dystrybucja jakości”. Firma realizuje je nie tylko poprzez dobór oferowanych produktów, ale też stwarzanie swym klientom możliwości zdobywania wiedzy i  podnoszenia umiejętności. A że klientami są głównie przedstawiciele warsztatów i serwisów samochodowych, więc AD Polska organizuje dla nich liczne szkolenia i warsztaty. Okazją do praktycznego sprawdzianu jest, zorganizowany po raz pierwszy w 2016 roku, konkurs Supermechanik AD.

– Przymierzając się do konkursu Supermechanik AD z góry założyliśmy jego kontynuację w latach następnych. Jednak nie zakładaliśmy, że już pierwsza edycja spotka się z tak dużym zainteresowaniem – mówi Dawid Cieśla z AD Polska.  – Oprócz frekwencji zaskoczył nas wysoki poziom wiedzy uczestników, a przez to bardzo wyrównany poziom rywalizacji.

Pierwszy etap konkursu rozpocznie się 3 kwietnia, a do jego realizacji posłuży platforma internetowa supermechanikad.pl Po zarejestrowaniu się uczestnik otrzyma unikalny dostęp do testu składającego się z 40 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu teorii i praktyki warsztatowej. Każdy ma 10 prób (z innym zestawem pytań), z których liczyć się będzie ta najlepiej rozwiązana. Pod uwagę brana będzie zarówno liczba prawidłowo wskazanych odpowiedzi, jak i czas w jakim ich udzielono. Ten etap konkursu zakończy się 30 czerwca.

Supermechanik AD 2Do kolejnego zakwalifikuje się sto osób, które zdobyły najwięcej punktów. Na początku września, tym razem na spotkaniu w Bukowinie Tatrzańskiej, setka przystąpią one do 45-minutowego testu pisemnego, a najlepsza dziesiątka wejdzie do półfinału. Etap ten  wzorowany będzie na popularnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Dwoje najlepszych jego uczestników (w ubiegłym roku w konkursie uczestniczyło także kilka pań) stanie przed zadaniem finałowym.

Zasady finału również pozostają bez zmian. Dwójka uczestników będzie musiała prawidłowo zdiagnozować i usunąć usterki spreparowane przez nas w dwóch identycznych modelach samochodów – dodaje Dawid Cieśla z AD Polska. – Osoba, która zrobi to poprawnie w krótszym czasie – co potwierdzi odpaleniem silnika samochodu – otrzyma kluczyki do nowego Opla Astra. Drugie miejsce premiowane będzie voucherem o wartości pięciu tysięcy złotych netto na zakupy w sieci AD Polska.

Przed rokiem, po pasjonującym pojedynku, nagrodę główną zdobył Łukasz Szostakiewicz z serwisu Auto Naprawa we Włodawie.

Partnerami głównymi projektu „Supermechanik AD 2017” są Castrol Edge, FRAM, Philips i Schaeffler ze swoimi markami LUK, INA i FAG, zaś wsparcie merytoryczne zapewniają BETiS i HaynesPro.Supermechanik AD 1

 

Zostaw Komentarz