Supermechanik coraz bliżej finału

08 sie 2017

Znanych jest już stu półfinalistów drugiej edycji konkursu Supermechanik AD. Miłą wiadomością jest zakwalifikowanie się do tego grona sześciu kobiet.

Pierwszy etap konkursu Supermechanik AD polegał na udzieleniu odpowiedzi na 40 pytań z zakresu budowy, diagnozy usterki i naprawy współczesnego samochodu. Każdy z uczestników, po zalogowaniu na platformie supermechanik.pl, miał do dyspozycji dziesięć prób, oczywiście każdą z innym zestawem pytań. – W tym roku do konkursu Supermechanik AD przystąpiło ponad trzy tysiące osób, czyli o połowę więcej niż w pierwszej edycji. Cieszy nas tak duże zainteresowanie. Jesteśmy też pełni podziwu dla szerokiej wiedzy uczestników – mówi Dawid Cieśla z AD Polska.

Zgodnie z regulaminem do półfinału konkursu zakwalifikowało się sto osób, które udzieliły najwięcej prawidłowych odpowiedzi w najkrótszym czasie. Najlepsza z nich uzyskała 37 punktów w czasie 00:15:41. – Do zakwalifikowania się do półfinału wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na 25 pytań w czasie około 30 minut. Podobnie jak przed rokiem, w konkursie uczestniczyło kilkanaście pań, ale tym razem aż sześć z nich powalczy o nagrodę główną – dodaje Dawid Cieśla.
Drugi etap konkursu Supermechanik AD 2017 odbędzie się 2 września w Bukowinie Tatrzańskiej. Półfinaliści zmierzą się najpierw z 45-minutowym testem pisemnym. Jeszcze tego samego dnia najlepsza dziesiątka zakwalifikowana zostanie do półfinału zorganizowanego na wzór teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Dwójka najlepszych stanie przed zadaniem finałowym – usunięciem spreparowanych usterek w dwóch identycznych samochodach. Zwycięzca otrzyma kluczyki do nowego Opla Astra, a drugie miejsce zostanie nagrodzone voucherem o wartości 5 tysięcy złotych na zakupy w sieci AD Polska.

Partnerami głównymi konkursu Supermechanik AD 2017 są Castrol Edge, FRAM, Philips i Schaeffler ze swoimi markami LUK, INA i FAG, zaś wsparcie merytoryczne zapewniają BETiS i HaynesPro.

Zostaw Komentarz