Światło na światła

20 wrz 2017

Każdy, kto chciałby zapoznać się z najnowszymi trendami w oświetleniu pojazdów powinien podczas Targów Inter Cars odwiedzić stoisko firmy OSRAM. Pokaże ona oczywiście również swe produkty, które są nowością w jej ofercie kierowanej na rynek wtórny.

Jednym z produktów, które zostaną pokazane przez OSRAM będzie retrofit świateł przednich do Volkswagena Golfa VI – reflektory LEDriving Xenarc. Pozwalają one zastąpić lampy halogenowe reflektorami ksenonowymi w zgodzie z obowiązującym prawem. LEDriving Xenarc Golf VI generują więcej światła niż oryginalnie montowane oświetlenie halogenowe, co zapewnia lepszą widoczność na drodze i wyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu palników ksenonowych Xenarc Original D8S o mocy 25 W nie ma wymogu montażu systemu samopoziomowania i spryskiwaczy, a gotowy do założenia zestaw plug&play nie potrzebuje żadnych dodatkowych kabli ani modyfikacji instalacji elektrycznej samochodu. Dodatkową zaletą produktu jest wyposażenie reflektorów w światła dzienne i kierunkowskazy wykonane w technologii LED.

Technologię LED można także znaleźć w retrofitach żarówek pomocniczych. Gama oferowanych przez firmę OSRAM diodowych zamienników wciąż się poszerza, zarówno pod względem oferowanych typów, jak i kolorów – od dwóch odcieni białego światła przez niebieski, pomarańczowy, czerwony, aż po zielony. Liczba dostępnych typów także jest imponująca – od popularnych wersji C5W, T4W i W5W po P21W, P21/5W, W16W, W21W, W21/5W czy P27/7W. To, co wyróżnia retrofity OSRAM to specjalnie skonstruowany radiator, który skutecznie odprowadza ciepło, a w konsekwencji zabezpiecza diody przed przegrzaniem i czyni je bardziej trwałymi. Nie bez znaczenia jest także efektywność świetlna i precyzyjna budowa lampy, która idealnie odwzorowuje tradycyjną żarówkę pomocniczą.

Na stoisku będzie można także zapoznać się z pełną ofertą lamp warsztatowych LEDinspect. Najnowsze portfolio obejmuje produkty LED zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i do drobnych napraw w samochodzie. Lampy wyposażone są w trwałe diody o wysokiej mocy, dzięki czemu zapewniają optymalne oświetlenie w nawet najwęższych szczelinach i najtrudniej dostępnych miejscach. Dodatkową zaletą jest solidna konstrukcja, ergonomiczny kształt i obudowa odporna na zanieczyszczenia.

OSRAM mocno inwestuje w nowe, pionierskie technologie stosowane na pierwszym montażu w motoryzacji, takie jak LEDy, lasery i OLEDy. Na stoisku można będzie zobaczyć modele koncepcyjne prezentujące możliwości takich rozwiązań.

Zostaw Komentarz