Światło w rytm muzyki

01 lut 2017

Światła samochodu nie tylko służą do oświetlania drogi, ale także nadają pojazdowi styl. Dzięki rozwiązaniom firmy OSRAM, można go zindywidualizować.

OSRAM 3Firma OSRAM wprowadziła do oferty rodzinę produktów LEDambient Connect, które stwarzają możliwość konfigurowania własnych efektów świetlnych w pojazdach. Przeznaczone do użytku wewnętrznego i zewnętrznego Światła LEDambient Tuning Lights Connect, LEDambient Pulse Connect oraz LEDambient Hybrid Connect (off-road) pozwalają stworzyć niezliczone barwy a także sterować nimi na przykład za pomocą smartfona.

Po zainstalowaniu przyjaznej dla użytkownika bezpłatnej aplikacji LEDambient Connect, użytkownicy samochodów mogą szybko i łatwo skonfigurować m.in. barwy światła, sekwencje świetlne i poziomy jasności. Aplikacja może być również używana do synchronizacji tzw. playlisty w maksymalnie dziesięciu produktach LEDambient Connect – wówczas światło może także pulsować w rytm muzyki. Aplikacja jest kompatybilna z systemami operacyjnymi iOS i Android i można ją pobrać za darmo z App Store firmy Apple i sklepu Google Play.

Światła LEDambient Tuning Lights Connect ożywiają wnętrza samochodów. Dostępnych jest pięć różnych trybów pracy: flesz, stroboskop, światło zanikające, rozproszone i jednorodne. Ściemnialne listwy LED charakteryzują się trwałością do 5 tysięcy godzin, a ich maksymalna długość wynosi 30 cm – paski można także skracać, dopasowując do własnych potrzeb. Aby po zainstalowaniu listew nie zostawiać nieestetycznych śladów, LEDambient Tuning Lights Connect dostarczane są wraz z taśmami samoprzylepnymi, dzięki którym można je przymocować w dowolnym miejscu w samochodzie. Zasilane są z gniazda zapalniczki za pomocą 12-woltowego adaptera, który jest dołączany do zestawu. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją.OSRAM GIF 2

LEDambient Pulse Connect można zamontować wewnątrz lub na zewnątrz samochodu – w tym drugim przypadku dopuszczalne jest używanie ich jedynie podczas jazdy drogami niepublicznymi ze względu na brak homologacji ECE. Podobnie jak w przypadku całej linii produktów, diody mogą pulsować w rytm muzyki. Są łatwe do zainstalowania i zasilane bezpośrednio z akumulatora. Użytkownik może wybrać dowolne miejsce w kabinie samochodu i przykleić je wszędzie tam, gdzie chce uzyskać akcenty świetlne. Z kolei na zewnątrz samochodu, LEDambient Connect można zamocować na powierzchni przedniego reflektora, nie zakłócając przy tym rozsyłu światła.OSRAM GIF 1

LEDambient Hybrid Connect to kombinacja diody zmieniającej kolory z mocną żarówką halogenową HB3, HB4 lub H10 o temperaturze barwowej aż do 4200 K. Lampę w reflektorze umieszcza się w dotychczasowej oprawce, a moduł sterujący, dostarczany w zestawie, jest montowany w komorze silnika. Podobnie jak LEDambient Pulse Connect, także ten system nie może być wykorzystywany do oświetlenia zewnętrznego w pojazdach, poruszających się po drogach publicznych ze względu na brak homologacji ECE.

Zostaw Komentarz