System selektywnej redukcji katalitycznej

25 wrz 2018

Firma Tenneco ogłosiła wprowadzenie pierwszego systemu selektywnej katalitycznej redukcji emisji (SCR) na europejskim rynku części zamiennych. Nowy system przeznaczony jest do samochodów dostawczych Ford Transit i oferowany pod należącą do Tenneco marką Walker.

Technologia SCR stosowana jest w celu zmniejszenia emisji szkodliwych związków. Systemy Tenneco używane są w lekkich pojazdach użytkowych od 2010 roku i, jak twierdzą przedstawiciele firmy, zapewniają przekształcenie ponad 95 procent NOx w parę wodną i cząsteczkowy azot.

– Tenneco jest pionierem i wiodącym dostawcą wielu zaawansowanych technologii kontroli emisji, włącznie z SCR, używanych przez producentów oryginalnego wyposażenia – mówi Maurits Binnendijk, wiceprezes i dyrektor generalny ds. europejskiego rynku części zamiennych Tenneco. – Wprowadzenie systemu Walker SCR na rynek części zamiennych było dla nas naturalnym krokiem w poszerzaniu udziału w rynku i w dostosowywaniu się do wymogów dotyczących emisji.

Nowoczesne systemy SCR produkowane przez Tenneco składają się z kliku komponentów włącznie ze zbiornikiem addytywu, układem wtrysku wprowadzającym ten płyn do układu wydechowego, pierścieniem mieszającym czynnik redukcyjny ze spalinami, katalizatorem SCR, w którym zachodzą reakcje chemiczne i elektronicznym układem kontroli współpracującym z wieloma czujnikami w celu zapewnienia prawidłowego działania. Ilość czynnika redukcyjnego dodanego do systemu wynosi od 5 do 7 procent zużytego paliwa.

Tenneco wspiera również warsztaty kompleksowymi szkoleniami i informacjami o diagnostyce pojazdów. Usługi te dostępne są na nowej platformie e-learningowej. Tenneco oferuje tu  możliwość korzystania z Zaawansowanego Cyfrowego Systemu Informacji dla Techników (TADIS) z obszerną biblioteką video, modułów szkoleniowych, arkuszy specyfikacyjnych, porad diagnostycznych oraz instrukcji montażowych.

 

 

Zostaw Komentarz