Szkolenia na ProfiAuto Show

16 kwi 2019

Niespełna dwa miesiące pozostały do 16. edycji ProfiAuto Show, która odbędzie się w dniach 8-9 czerwca w Katowicach. W programie dwudniowych targów jak co roku wiele atrakcji dla fanów motoryzacji i rozbudowana część szkoleniowa dla fachowców. Na specjalistów czekają m.in. DemoVany z najnowszymi narzędziami, prezentacje technicznie oraz „Strefa Mechanika” .

 

Specjalistyczne szkolenia i mocna część merytoryczna to znak rozpoznawczy ProfiAuto Show. W ubiegłym roku mechanicy stanowili aż czwartą część wszystkich odwiedzających imprezę. Również i w tym roku na targowych gości czeka bogaty program szkoleń i prezentacji technicznych. Zaplanowano m.in. prelekcje dotyczące diagnostyki komputerowej, elektryki i elektroniki samochodowej oraz konserwacji kluczowych układów.

– Uczestnicy będą mogli korzystać z całej gamy szkoleń organizowanych przez liderów rynku. Prezentacje odbędą się zarówno w salach szkoleniowych, jak i na stoiskach wystawców. Co roku układamy program szkoleń z myślą o tym, żeby poruszał istotne kwestie i najnowsze trendy, odpowiadając na potrzeby zmieniającego się rynkumówi Mariusz Maksym, koordynator sieci ProfiAuto Serwis.

Wśród poruszanych tematów znajdzie się m.in. diagnostyka układów hamulcowych z wykorzystaniem specjalistycznych przyrządów, regulacja i ustawienia świateł m.in. typu Matrix i LED, a także serwis klimatyzacji z naciskiem na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Nie zabraknie również nowinek i ciekawostek technologicznych – takich, jak prezentacja myjki filtrów DPF czy omówienie działania systemu ADAS służącego do kalibracji kamer montowanych w samochodach.

Dodatkowo w sobotę, 8 czerwca, odbędzie się szkolenie z zakresu ustawy o F-gazach, które zakończy się wręczeniem europejskiego certyfikatu. Uczestnicy poznają właściwości czynników chłodniczych i ich wpływ na środowisko, dowiedzą się jakie środki ostrożności należy zachować przy obsłudze klimatyzacji samochodowych, jak postępować z butlą zawierającą czynnik chłodniczy oraz jak prawidłowo podłączać i odłączać zestaw do odzyskiwania F-gazów.

W samym sercu Spodka znajdzie się Strefa Mechanika. Jej centrum stanowić będzie idealny warsztat przygotowany w technologii VR – absolutna nowość na katowickich targach. Strefa będzie też miejscem ogólnodostępnych szkoleń oraz prezentacji nowoczesnych narzędzi i rozwiązań ułatwiających codzienną pracę mechaników. Odbędą się tam pokazy wyposażenia warsztatowego, prezentacja oferty wystawców, konkursy, a także rywalizacja o Puchar Mechanika ProfiAuto Serwis, w której na zwycięzców czekają wartościowe nagrody, m.in. wyważarka, warsztatowa prasa o sile 30-ton, zestawy kluczy oraz vouchery na Tor Jastrząb.

Zostaw Komentarz