Szkolenia na ProfiAuto Show

24 maj 2016

Tworzenie nowoczesnego warsztatu samochodowego, serwisowanie klimatyzacji i współczesnych układów hamulcowych – to tylko niektóre tematy szkoleń, które odbędą się podczas tegorocznych targów ProfiAuto Show 4 i 5 czerwca.

Goście ProfiAuto Show będą mogli obejrzeć ekspozycje przygotowane przez 140 wystawców z całego świata. Z myślą o specjalistach, organizatorzy przygotowali także specjalną, zewnętrzną strefę atrakcji dla mechaników. Będą oni mieli również, jak co roku, możliwość zdobycia nowej wiedzy zarówno na stoiskach wystawców, jak i w salach konferencyjnych.

Całodniowe szkolenia odbywać się będą m.in. na stoisku ProfiAuto Serwis – nowej sieci warsztatów niezależnych, tworzonej przez organizatora targów. Będzie można się tam dowiedzieć o najnowocześniejszych technikach diagnostycznych oraz specjalistycznych narzędziach, a także technicznych aspektach wyposażenia warsztatowego, oferowanego przez sieć.

Wśród wystawców, którzy przygotowali specjalistyczne szkolenia na stoiskach są m.in. Exide, NTN-SNR, Schaeffler (LuK, INA, FAG, Ruville) i Valeo. Szkolenia te dotyczyć będą m.in. profesjonalnej wymiany i diagnostyki akumulatora, klimatyzacji, układów pasowych rozrządu, montażu i demontażu łożysk kół z piastą, a także wymiany czteroelementowego zestawu sprzęgła. Na stoisku Grupy Schaeffler zaplanowano szkolenia RepXpert, m.in.: „LuK – wymiana dwumasowego koła zamachowego i sprzęgła typu SAC, z wykorzystaniem narzędzi specjalnych”, „INA – wymiana komponentów rozrządu i napędu osprzętu na silniku 2,0 TDI – VW” czy „Ruville – wymiana komponentów napędu łańcuchowego rozrządu silnika – 1,2 FSI – VW”.

W salach konferencyjnych na odwiedzających ProfiAuto Show czekają kolejne szkolenia. Wśród nich na uwagę zasługuje m.in. blok tematyczny przygotowany we współpracy z Politechniką Śląską. Specjaliści z Katedry Eksploatacji Pojazdów Samochodowych opowiedzą m.in. o specyfice serwisowania silników z układem multiair, o tym jak powinien wyglądać współczesny warsztat samochodowy, a także o problemach z diagnozowaniem łożysk tocznych. Ciekawą propozycją jest również czterogodzinne, płatne szkolenie przygotowane przez Magneti Marelli, poświęcone odzyskowi substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych z systemów klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych. Porusza ono bardzo aktualną tematykę, regulowaną przez ustawę z 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.

ProfiAuto_Show_2015_2Pozostałe, bezpłatne szkolenia w salach konferencyjnych przygotowane zostały przez takie marki jak: ATE, Bosch, Brembo, Complex Automotive Bearings, Delphi, Denso, DR Motor, EinParts Automotive, Exide, Febi, Fuchs Oil, Janmor, Liqui Moly, Nissens, NRF, SKF, Tedgum, TOTAL, Varta. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się tematy dotyczące klimatyzacji samochodowej, wymiany nietypowych elementów zawieszenia, serwisowania współczesnych układów hamulcowych czy dynamicznej wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów.

Szczegółowy program szkoleń znajduje się na stronie http://profiauto.pl/show/szkolenia-branzowe, a więcej informacji uzyskać można pod adresem szkolenia@moto-profil.pl

Beznazwy-1

Zostaw Komentarz