Szkolenia na ProfiAuto Show

22 kwi 2015

95398c1c476dcd0c9bc936b22bdc1c77_f3845Na tegorocznych targach ProfiAuto Show, które odbędą się  23-24 maja w Katowicach, zapowiadanych jest nie tylko mnóstwo atrakcji, ale również wiele ciekawych szkoleń.

ProfiAuto Show to impreza skierowana nie tylko do amatorów motoryzacji, ale również przedstawicieli branży: przyszłych i obecnych mechaników, producentów, właścicieli sklepów oraz hurtowni motoryzacyjnych. Jak co roku, będą oni mogli poszerzać swoją wiedzę na stoiskach wystawców oraz Działu Technicznego Wsparcia Warsztatów Samochodowych firmy Moto-Profil, właściciela marki ProfiAuto. Szkolenia będą dotyczyć m.in. najnowszych technologii.

6917273e0cdb2926e8d731818fb6958b_f3816Dział Technicznego Wsparcia Warsztatów Samochodowych zaplanował szkolenia z diagnostyki oraz obsługi klimatyzacji samochodowej. Specjaliści poszerzą wiedzę m.in. na temat europejskiego standardu diagnostyki pokładowej i najnowszych rozwiązań z zakresu obsługi, diagnozowania oraz napraw systemów TPMS w samochodach osobowych. Uczestnicy szkoleń zobaczą praktyczną prezentację urządzeń TEXA, Hella Gutmann, Bosch i Magneti Marelli oraz przyrządy Techno Vector do pomiaru i regulacji geometrii w technologii 3D. W ramach bloku tematycznego dotyczącego układów klimatyzacji poznają m.in. sposoby badania szczelności, odgrzybiania, diagnostyki i naprawy układów klimatyzacji oraz procedury stosowane podczas płukania i wymiany czynnika.

 – Od 1 listopada 2014 r. wszystkie nowo rejestrowane w UE pojazdy muszą być wyposażone w system monitorowania ciśnienia w oponach. To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach, ale zarazem nowe wyzwanie dla warsztatów, które muszą radzić sobie z różnymi systemami. Dlatego zdecydowaliśmy, że podczas tegorocznych targów ProfiAuto Show będzie można zapoznać się między innymi z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu obsługi, diagnozowania oraz napraw systemów TPMS w samochodach osobowych – wyjaśnia Witold Rogowski, zastępca dyrektora handlowego z Działu Technicznego Wsparcia Warsztatów Samochodowych Moto-Profil.

c6d29507b2d5edd77a4a483ef5661351_f3870Wśród wystawców, którzy zaplanowali specjalistyczne szkolenia na stoiskach są m.in. ATE i VDO, Bosch, Complex, Hüco, NRF, Ravenol, Philips Lighting, Varta, Tedgum, Wahler, Denso, Exide, Nissens i Schaeffler. Poruszane tematy będą dotyczyć m.in. układów hamulcowych, wtryskiwaczy, produktów oświetleniowych, nowoczesnych systemów zarządzania energią w pojazdach osobowych, układów chłodzenia, akumulatorów, świec zapłonowych. Na stoisku firmy Schaeffler zaplanowano szkolenia RepXpert, m.in.: „INA: Wymiana komponentów napędu pasowego rozrządu”, „LuK: Wymiana zespołu sprzęgła dwutarczowego typu 2CT w skrzyniach biegów EDC w grupie Renault” i „FAG: Wymiana łożyska II generacji w piaście koła samochodów VW Crafter i MB Sprinter, Vito, Viano”.

Szczegółowy program szkoleń można znaleźć na stronie http://profiauto.pl/show/szkolenia-branzowe/, zaś komplet informacji na temat całych targów na stronie www.profiautoshow.pl.

ProfiAuto_Show_logo

Zostaw Komentarz