Tarcze do Tesli w ofercie TRW

13 Sie 2019

Oferta tarcz hamulcowych TRW została poszerzona o produkty przeznaczone do Tesli Model S.

 

Tarcze hamulcowe TRW do Tesli Model S produkowane są z żeliwa szarego o zwiększonej zawartości węgla (GG15 HC). Dzięki temu energia cieplna jest lepiej rozprowadzana w całej objętości tarczy, co z kolei oznacza, że tarcze te są mniej podatne na odkształcenia i problemy z hałasem i wibracjami – NVH (Noise Vibration & Harshness). Redukcja wibracji i hałasów powstających na wszystkich elementach układu hamulcowego jest niezwykle ważnym aspektem rozwoju części, a szczególnie tych przeznaczonych do pojazdów elektrycznych, ponieważ znacząco wpływa to na komfort prowadzenia samochodu.

Wysokowęglowe tarcze hamulcowe są lakierowane na czarno w celu zwiększenia ich odporności na korozję.

Tarcze przeznaczone na oś przednią zostały już wprowadzone do oferty, natomiast tarcze na oś tylną trafią na rynek w ciągu kilku miesięcy.

Elektryfikacja układów napędowych jest procesem, którego nie można zatrzymać. Dlatego ZF opracowuje i dostarcza podstawowe komponenty, jak również całe systemy do wszystkich typów pojazdów, również tych elektrycznych. Dział części zamiennych ZF oferuje techniczne innowacje dostępne pod różnymi markami produktowymi, w tym również TRW – mówi Richard Adgey, dyrektor ds. zarządzania produktami.

 

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz